| raduspace10 a întrebat:

De ce in general baietii sunt mai dependent din punct de vedere sexual de fete/ se excita mult mai usor decat fetele de baieti?
Vreau o explicatie mai detaliata, eventual si stiintifica.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Instinctul masculului in natura este sa se inmulteasca, Trebuie sa se excite rapid sa poate ejacula si insemina partenera cat mai repede posibil momentul imperecherii fiind destul de periculos in fata pradatorilor. Plus scopul mamiferelor este sa faca sex pentru reproducere nu pentru placere

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

In primul rand difera chestia asta de la om la om,in al dolea dorinta sexuala are legatura la barbati cu nivelul hormonului masculin care este eliberat la pubertate si cam pe toata perioada vieti ramane la fel,la fete e alta treaba e mai complicam diun cauza ciclului hormonal ele sufera schimbari de nivel de hormon masculin cand sunt la ovulatie ele simt dorinta sexuala cand sunt la menstruatie nu simt asa puternic,ce anume declanseaza dorinta sexuala la fete sa stii ca inca mai sunt mult de aflat, am citit un studiu ca femeile nu sunt influentate de hormoni alt studiu ca sunt, fetele si neg dorinta sexuala ca le e rusine de societate, asa ca e greu sa afli daca accea persoana i este rusine de propia dorinta sexuala, barbati sunt mai vizuali si penisul intra in erectie rapid la anumi stimuli