| viv21 a întrebat:

De ce inca iubesti pe cineva care ti-a frant inima de nenumarate ori?straight face

Răspuns Câştigător
| adella a răspuns:

Poate pentru ca asa este firea umana sigh ii iubim pe cei care ne ignora, ne frang inima, isi bat joc de noi etc. si ii ignoram pe cei care ne iubesc cu adevarat.

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Fiindca te incapatanezi, fiindca nu ti-ai fixat alt obiectiv, fiindca iti cam place sa suferi. Distanteaza-te de problema. Mira

| dulshe a răspuns:

Pentru ca inimii nu-i poti porunci nimic! Ea nu se uita la defectele partenerului, ea se uita doar la ce simte ea si gata.

| Linda a răspuns:

E un mecanism ciudat. Cand reusesti sa te detasezi de cineva, sa depasesti problema, se poate intampla ca el sa doreasca sa revina. Pana cand te simte mai slab, mai doritor, se plictiseste.
Si aceasta este realitatea ne place sa fim cu oameni inaccesibili.
E bine sa te dezvolti, (citit, invatat, alte cunostinte, abilitati) pentru a deveni un om special. Eu de pilda cand altii stateau aiurea pe strada, pe mes sau la tv, am invatat trei limbi, am studiat pian, am lucrat la o emisiune de radio, am citit sute de carti, reviste, mi-am scris jurnal, am meditat la viata, la mine insami, si sotul meu este unul din cei mai grozavi tipi care exista prin preajma. Don loose your life and time superficial daca esti intr-o perioada de formare. Si daca Printul apare la 25 ce? Important este sa te fi dezvoltat pana atunci. Singuratatea si perseverenta sunt o scoala care e bine sa nu lipseasca in tinerete.

| iiirrriiisss a răspuns:

Pentru ca aceasta este legea naturii: deseori tanjim dupa oamenii. care ne ranesc si ne ignora, iar pe cei care ne iubesc ii indepartam prin felul nostru de a fi (intotdeauna credem ca ei orice ar fi.ne vor fi alaturi). Intelegi?