| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa uit un baiat care mi-a frant inima?

4 răspunsuri:
| Madda a răspuns:

Gasteste-ti pe altul.
Pur si simplu nu te mai gandii la el.
:*

| ruxandra1 a răspuns:

Buna boxes! Parerea mea este sa fi mereu cu cei dragi,sa te distezi, fa lucruri noi cu prietenii, plimbate, vorbeste cu persoanele apropiate tie si spune-le ce ai pe suflet ...ca sa te descarci,un sfat mereu e bine venit! Foloseste´ti imaginatia,fi optimista, nu te mai gandi la el, incerca sa te gandesti la ceva ce iti place tie cel mai mult.sau ce ti-ar placea.Gandeste-te la tine la un viitor frumos in viata! Nu are rost sa te mai gandesti la un baiat care ti-a frant inima! Cei al tau e pus deoparte! Incarca´ti mereu programul sa nu ai timp sa te gandesti la ce a fost, timpul spala totul! Ochi care nu se vad se uita! Evita sa mai vorbesti cu el, indiferenta doare cel mai tare! Nu uita vorba aceea ca orice sfarsit are un inceput.O zi frumoasa! Funda?:-d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era o vorba care spunea ca singurul mod de a uita un barbat este sa te afli sub altul... eu personal nu sunt de acord cu asta. Nu poti sa uiti pe cineva asa, pur si simplu. Mai intai pune-ti in minte sa ierti si asa vei ajunge sa uiti. Daca tu te gandesti tot timpul la ceea ce ti-a facut, nu vei uita si mai mult decat atat - te doare.

| zendaia234 a răspuns:

Fa ce-ti place du-te la dicoteca sau asculta muzica.fa ceva ce te face sa-l uiti