| Alice_6278 a întrebat:

De ce iubim? De ce traim? De ce in aceasta lume noi venim?;(

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Venim in acesta lume pentru a trai p a iubi

fericirea fara tristete nu exista iubire fara dezamagire no sa gasesti niciodata

pentru toate trebuie sa strabati un drum lung ca sa ajungi unde iti doresti si mereu pe acel drum o sa apara si obstacole si prieten care o sa te ajute sa treci peste ele si sa ajugi la fericire

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am venit sa crestem, sa observam, sa iubim si sa ne intoarcem acasawinking

| Libelle a răspuns:

Oaw, ce rima! Sa stii ca si eu m-am intrebat, dar na toate au un scop... Poate o sa il descoperim vreodata.

Răspuns utilizator avertizat
| pretzel a răspuns:

Ciudate intrebari... dar sincer si eu mi le am pus. nu stim si nici nu cred ca vom sti vreodata...

| flory_5471 a răspuns:

Iubim pentru ca suntem facuti din iubire.
Traim pentru ca D-zeu ne-a dat cel mai minunat dar posibil:viata.
Si venim in lume cu un scop bine stabilit pe care o sa il aflam la momentul potrivit.
Deocamdata traieste-ti viata din plin pentru ca se merita si iubeste cu toata fiinta ta.

| alexandrucr a răspuns:

De ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De smecheri... mergi mai depatre