| forspeedx a întrebat:

(Noi nu venim pe lume, noi venim din lume, asemenea frunzelor unui copAC) puteti sa descifrati aceasta fraza

3 răspunsuri:
| xForSpeedx a răspuns:

PE SCURT.
Acela care a spus acestea vrea sa zica ca el nu e necunoscator, ci tu esti necunoscator, el vine "din lume " adica cunoaste nu iieste rusine, "asemenea frunzelor unui copac", frunzele unui copac sunt de toate felurile pin fag tei pom fructifer, acestea semnifica ca acel om care as pus replica stie de toate.

| MG4Life a răspuns:

Cu mare placere, pai...Let's start with the begining!

Fraza "noi nu venim pe lume, noi venim din lume, asemenea frunzelor unui copac" semnifica crearea lumii, a omului, a mediului de viata, comparat cu frunzele de copac, care se nasc din crengile lui, asemenea noua, ne nastem din parinti, barbat si femeie, copacul semnifica locul in care stau frunzele, acest loc pentru noi, oamenii reprezinta Pamantul, frunzele sunt asemanate cu noi, deoarece ele, la inceput sunt mici, cresc, cresc, iar la un timp cad, la fel este si la om, cadem din viata aceasta, ajungem in pamant, reusim sa terminam un capitol, un capitol al vietii. Aceasta fraza este de asemenea inspirata, deoarece a facut o comparatie foarte buna si foarte dezvoltata, bine gandita, si elaborata.

Sper ca te-am ajutat!
Mult Noroc!

| mikey11 a răspuns:

Mersi,,,,