| AlexDorinel a întrebat:

De ce la liceu(la mine cel putin) toti colegii au haine de firma, telefoane scumpe si toate cele?

La scoala generala parca nu era chiar asa, foarte rar mai vedeai pe unu sa aiba atatea si nu sunt la un liceu de fite dintr-un oras mare.

Tind sa cred ca atunci cand esti adolescent faci orice sa atragi atentia asupra ta.

16 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Pentru că în occident, căci tot vrem ca afară există uniforma școlară. În România când s-a propus revenirea la uniforma școlară a început să țipe toată lumea că nu ne întoarcem la comunism, că părinții nu au bani să le cumpere, bla, bla, bla.
Acei părinți țipau că nu au bani de uniforma școlară, dar au bani de "haine de firmă".

Răspuns utilizator avertizat
| romeo78 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da, tocmai asta am scris. Au țipat că nu vor uniforme, că e comunism, dar au bani de haine de firmă.
Bineînțeles că există și categorii sociale care nu își permit multe lucruri, frații se îmbracă unul de la celălalt.
Dar, la oraș, în general, există multe "haine de firmă".

| MihaelaDart a răspuns:

Poate ca parintii acelor colegi ai tai li s-a promis daca invata bine, li se permite tot ceea ce isi doresc. Cu toate ca mie personal nu mi se pare normal, dar na' fiecare parinte face ce doreste cu copilul lui.

| Wr3nch a răspuns:

Si tu nu iti permiti sau de ce te preocupa ce poarta ei? laughing

| Catrice a răspuns:

Daca-si permit csf

| Lukasssz a răspuns:

Incep "golaniile"

| Alverto a răspuns:

A mai fost întrebarea asta, exact la fel. Cred că ești aceeași persoană

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai verificat daca sunt originale hainele alea? Ca unii isi fac plinul cu Gucci si Dior de la Dragonul Rosu.

Răspuns utilizator avertizat
| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu haina omului, ci știința să fie cea care te uimește.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare cu treaba lui. happy

Răspuns utilizator avertizat
| SociopatuI a răspuns:

Ca isi permit. De ce ma 'ntrebi?