| AlexDorinel a întrebat:

De ce la liceu toți au haine de firma și fițe etc?

La școala generală parca nu era chiar asa

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bănuiesc cum că ești la grădiniță dacă intrebi asta

| Wr3nch a răspuns:

Aparte liceele de ''elita'' ma indoiesc profund ca toti au haine de firma. Poate cativa din o clasa, restul au cel mult fakes luate din piata.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pai da exact ce ziceam. Patru nu sunt toata clasa, is cativa. Asa era si in generala dar cand esti mic nu iti pasa de ce poarta alti, iti pasa daca te poti juca cu ei.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

4 copii nu e toata lumea. Si cam la orice liceu si scoala generala se intampla asta. In mintea lor imatura este ceva care ii face superiori.

| Lukasssz a răspuns:

Care ar fi problema?

| zilog a răspuns:

Daca au parintii bani
unde sa se etaleze si ei!?

Eu mergeam la liceu cu haine normale. catr o data chiar mi-se toceau pantofii atat de tare in cât băgam un carton pe talpă

Și mulți dintre cei ce avrau haine de firmă acum sunt sclavi pe la câte o spălatorie auto sau trăiesc in continuare din banii părintilor

iar eu am facut 2 facultăți din banii mei și muncesc ceva interesant care imi place si subt propriul meu sef
acum pot sa muncesc in ce zi vreau eu
si pot sa dorm cand vreau eu

si gastig exact atat càt ini trebuie ca sa traiesc o viata normală fară sefi

| Alverto a răspuns:

E și în generală la momentul actual. Ba chiar de la grădiniță până în primară, fiind îmbrăcați de părinții "noii generații" (care au acum 25-30 de ani)

| florin926481f a răspuns:

In ziua de azi daca nu ai haine de firma o sa te simti tu ciudat.
In fine asa a ajuns lumea, parca mi-e dor de timpurile trecute cand nici nu stiam ce sunt alea haine de firma.