| eliiiza05 a întrebat:

De ce mai mereu oamenii se comporta foarte bine si pare ca se dau cel mai bine pe langa mine decat toti ceilalti iar apoi isi varsa nervii pe mine? Ma cred usor de maipulat, mai prostuta? Sau care e faza?

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Conteaza reactia ta, indiferent de motivul pentru care se poarta urat nu ii poti lasa sa te faca troaca de porci cand vor ca apoi sa se foloseasca de compania ta cand le e bine, daca nu au un minim de respect fata de tine e semn bun sa le dai viteza, nu pierzi nimic.

| lpavel a răspuns:

Pentru ca esti o fire blanda, nu ripostezi cand esti atacata de aceea, dar te si plac cand totul le merge bine.
Nu te schimba de dragul unor nemernici/e! Putini sunt cei ca tine in aceasta lume rea! Fi mandra de ceea ce esti ca valoarea ta e nemarginita! Oricum, mai devreme sau mai tarziu lumea te va schimba si pe tine, nu vei putea rezista la nesfarsit la atacurile lor...

| marazx6 a răspuns:

Acest comportament ar putea fi o formă de manipulare sau un mod de a-și elibera frustrările într-un mediu considerat sigur. Este important să-ți stabilești limite clare și să comunici deschis cu cei din jur despre cum te simți în legătură cu astfel de situații. Sumpa mea nu te lăsa călcată în picioare!