| catalin1948 a întrebat:

De ce majoritatea fetelor din ziua de azi se uita la cate cardurii de credit are baiatul in portofel si ce masina conduce? Sincer sunt dezamagit de unele fete, am ajuns la concluzia ca sufletul nu prea mai conteaza in vremurile astea. Sper sa gasesc o fata care sa ma iubeasca pentru ceea ce sunt si nu pentru masina si altele

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Inca mai esti optimistsmug"Unele" adica 85% din totalul disponibillaughing
De ce sa iti rupi unghiutele rouaz muuncind cand un fraier te divinizeaza si iti baga si papucii in picoare cand te trezesti din pat? Baietii din categoria asta sunt de-a dreptul pateticioh go onAr trebui sa fie ilegal sa cazi atat de mult in mrejele unei parasute.Materialismul e o problema in grava in randul femeilor. Dar eu ma mir de barbatii.De ce dracu daca stiu clar ca le sclipesc ochii cand vad cardurile si dolareii mai stau cu ele? Du-te tata, ca doar mai sunt femei ca lumea!winkingEi nu, ca le iubescbig grinPe naibalaughing

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Sigur vei gasi o fata care sa te iubeasca pentru ceea ce esti, trebuie sa ai rabdare doar! Dar cu siguranta ai sa gasesti fata ta cum ar veni.De ce sunt asa multe. pai raspunsul nu e chiar atat de greu, un om slab si cu minte putina mereu va alerga inspre ceva ce ii face viata usoara, nu va lupta pentru ca sa aiba ceva ci va folosi ca arme frumusetea.Problema nu sunt neaparat fetele alea, sunt si cei ce le accepta. Oricum treaba lor! Bafta tie!

| Amrita a răspuns:

Dar de ce te pripesti asa? Nu toate fetele sunt asa, crede-ma...Si eu mi-am facut o parere destul de aiurea despre baieti, dar din alt motiv. Dar asta nu inseamna ca toti sunt asa, nu? Adica daca de pe acum te gandesti asa. nici nu o sa atragi norocul spre tine. Gandeste pozitiv si distreaza-te! Fata "ta" va veni curandhee hee

| Nimic special a răspuns:

Mda toata lumea vreaa BANIIIII BANI BANIII BANIII altceva ce imi conteazastraight face, toata lumea e materealista chiar daca nu recunoaste, su recunosc sunt la maximlaughingblushing.

| amaadina a răspuns:

Fetele alea sunt materialiste si, de obicei, pitzipoance...

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Pentru ca "materialismul" e un cuvant ce caracterizeaza lumea din ziua de astazi. Si in general femeile vor sa "traiasca bine". Sincer, nu toate sunt asa. Poate ai avut tu ghinion pana acum.Se gasesc si fete sufletistewinking

| vasiledumitru a răspuns:

Acele fete de care vorbesti au existat de cand e lumea, doar ca n-ai aflat de ele. Asa va fi tot tipmul, fete de treaba au existat, exista si vor exista totdeauna, insa trebuie sa le cauti, si daca vei fi de treaba te vor cauta ele, iti spun din experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toate fetele sunt asa.Acele fete despre care vorbesti tu sunt unele interesate, genul de femei care vor sa fie intretinute.Sunt femei care nu au ambitie sa ajunga acolo unde vor prin prisma lor, a ceea ce au muncit singure.
Sufletul? Asta conteaza cel mai mult.Cardurile si masina le poti pierde intr-o clipa.Pe cand cu ce ai in suflet, nu.