| house07 a întrebat:

De ce majoritatea intrebarilor de pe TPU sunt imbecile, putandu-se gasi un raspuns printr-un simplu Search pe Google si de ce majoritatea intrebarilor sunt pline de greseli gramaticale?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

MDa, pai in mare e cam ce a spus @Exist, le e lene sa-si caute, si prefera sa le dea altii mura-n gura. Sau, cum am si vazut de astfel intrebari puse de tot felul de pustoaice de 9-10 ani "dau funda gratiiiiis; dau funda la cel care zice primul funda" si fel de fel de astfel de intrebari, care la urma urmei nici nu sunt intrebari. Ce sa mai zici de exprimare, cu atatia copii de 10 ani, ce exprimare cu un sens logic, sa te mai astepti? Eu nu vreau sa-i jignesc, ca nu sunt eu Dumnezeu sa-i judec, dar totusi, macar sa se mai abtina din a pune intrebari aiurea, fara niciun sens, decat acela ca se plictisesc. Dragii mei, o intrebare se termina cu "?". So, "dau funda gratis" nu e o intrebare!
O zi buna, House!

5 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

1.Unora le este prea lene sa-si caute singuri,sau uneori pun intrebari doar pentru a iesi poate in evidenta, sau e placerea de a da funda, care mi se pare stupid.
2.Greseli gramaticale? Asta e chiar foarte simplu. Daca stam bine si ne gandim, acest site este plin de copii si adolescenti-tanara generatie-care a trait doar pe "mess","hi5"si altele, adoptand de la fel de fel, tot felul de prescurtari si cuvinte care nici nu exista in lb.romana,devenind practic analfabeti.Si se mai poate datora lipsei cititului, care este necesar pentru imbogatirea vocabularului.
Bafta, sper ca te-am lamurit.

| Chocolate_8650 a răspuns:

Daca majoritatea intrebarilor sunt atat de imbecile de ce ti-ai mai facut cont? Am observat ca ai raspuns la o intrebare de-a mea si ai dat un raspuns inutil cu"cauta pe google"! Si pana la urma acest site a fost inventat pentru a pune intrebari la care nu le stim raspunsul! Poate unii nu gasesc pe google!phbbbbt

| yasser25 a răspuns:

Bravo ai perfecta dreptate, chiar nu-i inteleg pe oamenii / copii acestia sad

| Coco2730 a răspuns:

Pff, pentru ca suntem niste tampiti care cautam raspunsuri.

| ioana1000 a răspuns:

Fiindca toti prostii...nu prea au ce face!