| Tican_Adrian_Eugen_1992 a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor ce scriu pe aici nu stiu sa scrie corect?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu ii inteleg pentru ca se grabesc si uita sa puna cratima sau uita de semnele de punctuatie(intrebarile fara punct, virgula, semnul intrebarii sunt cele mai greu de deslusit laughing ), dar cand vad ca pun cratima la orice cuvant atunci chiar ma enervez...
Stii, limba romana e grea. Daca nu inveti la timp toate regulile astea de gramatica ramai prost toata viata.

| IrinaAndreea a răspuns:

Poate nu i-a invatat cine trebuia la momentul potrivit, iar acum e prea mare comoditatea de a invata singuri...

| Ralucutza15 a răspuns:

Pentru ca pur si simplu e mai usor sa deschizi profilul de Facebook, decat sa deschizi o carte. straight face
Asta ma intreb si eu uneori...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta-i generația feizbuc, așa scriu ăștia. Vorbesc codat.
Mai sunt și ăia analfabeți...

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Pentru ca se grabesc sau pur si simplu nu stiu sa scrie literar

Răspuns utilizator avertizat