| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea romanilor sunt impotriva Reddit? Cum se face ca majoritatea sunt fani Instagram cand vine vorba de memes (desi toate-s furate de pe Reddit) si daca aude cineva de un Redditor, il calca in picioare?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nici macar nu am auzit romani sa vorbeasca de reddit, nici de rau nici de bine.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Inseamna ca n-ai observat hate wave-ul care initial a pornit pe Insta si s-a extins si pe Facebook, dar acest hate exista in micile triburi ale romanilor de multa vreme... Eu sincer as fi pus moneda pe faptul ca romanii au idei preconcepute, dar sincer nu stiu, cand le arat multora (mai ales fetelor subreddit-uri gen /r/Cats ) efectiv nu le mai trebuie alte platforme deoarece Reddit e clean si la obiect, dar sunt unii care daca te vede stand chill pe banca in public si esti pe Reddit... muschi sa ai la picioare sa fugi ca apar ca furnicile la zahar pentru linsare.

| mastadont a răspuns:

Cred că pentru că redit este o platformă mai serioasă, o platformă care are și alt conținut înafară de poze. Poți să găsești pe acolo niște povestiri și întâmplări extrem de interesante. Personal, mie îmi place mai mult redit-ul decât insta. Pe acesta din urmă nici nu mai am cont, prea multă ipocrizie pe acolo.

| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Sau sa copiezi la teme sau sa inveti diverse sau sa intrebi orice din absolut orice domeniu stiind ca exista un subreddit de specialitate etc.

Răspuns utilizator avertizat