| mateivali98 a întrebat:

De ce memoria RAM de tip DDR3 este mai ieftina de cea DDR2, tinand cont ca DDR3-ul este mai performanta?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intotdeauna piesele vechi, care nu se mai fabrica sunt mai scumpe intru-cat sunt mai cautate pentru ca cea mai mare parte a populatiei are tehnica invechita.

2 răspunsuri:
| DJMikeGMC a răspuns:

Pentru ca de ex iti iei un calc nou sau laptop cu ddr3 si are 4 gb ram cine mai cumpara daca are atata? in plus cele vechi ddr2 sunt mai cautate.

| jogabonito a răspuns:

Pentu ca ii mai noua decat ddr2 si conteaza multt