| anonim_4396 a întrebat:

De ce mereu părinți atunci cînd ai o relație la o vîrstă fragedă zic mereu astea (poate nu toți)
-o să vă vad și mai departe cum va ține relația voastră!
-o să văd relația voastră peste 2-3 ani
Și eu mereu stau cu fundul ca daca ambii parteneri se iubesc de la o vîrstă fragedă si iubirea lor chiar e adevărată poate ține chiar toată viata cu unele certuri neînțelegeri dar tine ca nu mereu e roz, de exemplu am avut o cunoscută care sa cunoscut cu soțul ei la 13 ani și acum are 40, 3 copii și o familie ideală!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Parintii iti spun vorbe asa pentru ca nu prea exista astfel de iubiri.Cazurile alea putine pe care le cunosti sunt exceptii, nu regula.De exemplu, eu nu cunosc pe nimeni care sa fi rezistat.Imi amintesc de niste colegi de liceu ca au avut o relatie de vreo 6 ani, incepand cu clasa a XI-a, dar apoi am aflat ca s-au despartit.La varsta adolescentei totul se simte mult mai intens decat este de fapt, de aceea parintii sunt sceptici.Cand vei mai creste vei intelege la randul tau cum sta treaba, vei privi din alta perspectiva.Asta nu inseamna ca nu trebuie sa te bucuri de ce ai acum, ci doar sa nu iti faci iluzii ca va tine forever si gata, e ca in basme de-acum inainte.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru că oamenii se schimba când se maturizează. O gândire ai la 13 alta la 25.