| buburuza_1801 a întrebat:

Am 17 ani si sunt eleva la liceu.insa viata mea de zi cu zi e putin neobisnuita.In urma cu 2 ani am cunoscut un baiat pe care parintii mei nu l'au acceptat niciodata, nu am crezut vreodata ca am sa ajung sa il iubesc asa de mult insa conflictele pe care le am in fiecare zi.ba cu amei ba cu prietenul ma depasesc pe mine insumi. Ii iubesc la fel de mult pe amandoi nu stiu daca ma puteti intelege dar nu se poate ca vreodata prietenul meu cu parinti sa aiba vreo relatie.eu nu pot sa renunt nici la el nici la parinti mei...ambii parca s'ar gandii numai la ei. Mama e cea de care ma tem mai tare ea e tare sensibila cu sanatatea, dar e o femeie foarte neinteleasa. CE sa fac? cu cine sa tin? fiecare are cate un dezavantaj.nu a fost unu dintre ei care sa nu dea in mine.inclusiv prietenul. Ambii spun ca eu sunt cea care are probleme(nebuna), insa nu'si dau seama ca ei m'au distrus pe zi ce trece.Nimeni nu imi este alaturi! prietena e si ea in aceiasi situatie va rog din tot sufletu incercati sa ma ajutati! nimeni nu a putut da un raspuns concret unii spun: lasa-i pe atai ramai cu el altii. lasa-l pe el ramai cu atai.Deja si relatia dintre mine si el a devenit ca si cu amei, mereu certuri, scandaluri, nu pot sa ma despart de el pentru ca ma ameninta, amei ma ameninta la fel.va las voi, eu deja am devenit imuna

Răspuns Câştigător
| Denisa85 a răspuns:

Incearca sa le explici cu frumosul si parinitilor tai dar in special prietenului tau.
Intr-o relatie nu trebuie sa va amenintati, si sa va iubiti si sa va intelegeti.
Ca intr-o relatie de oameni "mari", mai bine-zis intr-o casatorie, daca nu mai merge DIVORT.
Nu trebuie sa faci o drama din asta si nici sa te panichezi, daca panica si frica pun stapanire pe tine fi sigura ca nu vei trece usor peste toate astea, in viata vor fi si alte probleme, cei vei face atunci? Mult curaj si incearca sa discuti cu ei neaparat!

6 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

. m-am gandit la un plan ...bineinteles daca pr tau este de acord. daca v-ati intalni in secret voi amandoi si ati avea o relatie (ca pana acum, poate mai linistita) numai ca parintii tai sa nu stie nimic! lor le spui ca te-ai despartit de el si ca esti de partea lor! dar in realitate nu-i asa! numai in felul asta poti multumi ambele tabere: pe ai tai. care cred ca "ti-ai bagat mintile-n cap" si pe iubitul tau care vrea sa te aiba aproape si sa va continuati relatia! sper ca este de folos sfatul meu! te-am pupat!

| Raresik a răspuns:

Te ameninta?:O

wow

daca te`ar iubi nu cred ca ti-ar face asta

daca vrei sa faci un fel de pace eu cred ca ar trebui sa ai cu el o relatie in secret ca parinti tai sa nu afle si sa nu ai certuri si scandal

sper ca te-am ajutat:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fiecare data camd cineva tipa la tine sau altceva incearca sa nu vb cu el si poate se mai calmeaza lucrurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun sfat:lasa-l pe el. o data ce te-a lovit si te ameninta nu te iubeste poate sta cu tine sa le faca in ciuda la ai tai.nu te merita si parintii intotdeauna isi doresc ce e mai bine pentru copii lor. tine cont ca nu sunt o baba plictisitoare, sunt o fata de 20 de ani.eu una asa as face.

| buburuza_1801 explică:

Da am uitat sa evidentiez asta...relatia noastyra este deja in ascunns numai problema este ca amei afla de la un strain altu chiar daca eu spun nu '' nu e adevaratat''. De asta zic ca am incercat toate posibilitatile.

| deea_1876 a răspuns:

Ok.si crezi ca prietenul tau te iubeste din moment ce da in tine? si te ameninta.mai bine te-ai desparti de el o perioada, sa vezi ce face. mi se pare ca nu te iubeste daca te bate.mult succes, si fi linistita ca toate trec :*