| greenheart22 a întrebat:

De ce nu m-ar invita cineva la ziua de nastere? Suntem prietene, nu prietene foarte bune gen sa ne vizitam sau sa iesim zilnic, dar vorbim pe mess si in clasa. Ziua e peste cateva zile si deja a facut invitatiile si pe mine nu m-a invitat.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu initiezi conversatiile sau si si ea? Daca e din ambele parti, nu-mi pot da seama. Ai putea cand mai vorbiti sa-i bati apropouri subtil de genul `si? ce faci de ziua ta?`

| AFR81 a răspuns:

Inseamna ca nu sunteti pe atat de prietene precum crezi tu.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar trebuie sa intelegi ca oamenii au preferinte si preferinte, iar tu nu esti pe lista ei de persoane preferate, din pacate.
Vorbeste cu tine, din politete probabil, apoi ai spus chiar tu ca nu sunteti prietene foarte bune, deci, acum stii de ce nu te-a invitat: ca nu sunteti prietene foarte bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te necaji din cauza asta.Intreab-o direct de ce nu te-a invitat si pe tine sa vezi ce-ti zice. Daca inventeaza diferite scuze, si simti tu ca te minte las-o in pace n-o mai baga in seama. Poti face tu o mini petrecere in care sa nu o inviti pe ea, sa stie si ea ce inseamna indiferenta din partea altora.Sau poti invita 2-3 prietene la un suc sau inghetata, facand in asa fel incat sa afle si ea, ca sa o pui si tu in aceeasi situatie.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Atunci nu îi zici la mulți ani și gata laughing

| ASMA14 a răspuns:

Poate crede ca de indata ce sunteti prietene nu mai e nevoue sa iti dea invitatie tie laughing

| XxT3rIbL3xX a răspuns:

Posibil e suparata pe tine, sau are ciuda/ura, sau posibil ea nu te considera o prietena pe care ar trebui chemata la petrecere