| ella_7332 a întrebat:

De ce nu pot sa ma accept asa cum sunt? am 14 ani, 44 kg 1.m60.si ceva sunt slaba. am picioarele foarte subtiri si sanii foarte mici, imi este si rusine crying sad nu-mi place nici cum imi sta parul l. seara dupa ce ma spal sta super dar dimineata sta in toate directiile. ma simt inferioara fata de ceilalti. ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| MirelaC a răspuns:

Eu am 17 ani si am 45 de kg... ce mai zici?
cate kg ai vrea sa ai?
stiu ca e normal sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea.adica vreo 50 in cazul tau.si eu ar trebui sa am tot atatea kilogramme, dar nu ma consider slaba.
daca o sa ajungi la 60 de kg si o sa vrei sa slabesti ce-o sa te faci?
o sa te ingrasi si o sa iti creasca si sanii.
mie una nu-mi pac sanii mari si ma gandesc la modelele astea slabanoagelove struckdrooling care nu au mai nimic si sunt foarte frumoase si nu isi mai fac ele griji in legatura cu asta si au si prieteni.
asa ca nu-ti mai face probleme din cauza asta.
din poza de la profil nu-mi par slabathinking

si cu paruulthinking
nu cred ca ai placa.pentru ca daca ai avea, ti-ar sta cum ai vrea si nu ai mai spune nimic de par.
ai parul ondulat? eu as sta cu o caciula pe cap noaptea(si-asa nu te vede nimeni) ca sa nu se mai zburleasca in timp ce ma foiesc prin pat sau te trezesti un pic mai devreme, iti imezesti parul si cu un pieptene si cu foehn-ul ti-l aranjezi.

nu ar trenui sa te simti inferioara... poate doa ti se pare... vorbeste si cu mama ta, cu siguranta ea te va ajuta mai mult decat toti de aici.
pa paaa

3 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Nu te descuraja dintr-atat. In plus daca ai tinut vreo data cura de slabire sau ceva de genul se explica ca ai sanii mai micuti, dar nu e nicio crima.Sunt sigura ca nu vor ramane asa.
Nu te inteleg. cum adica nu-ti place. Esti slaba si probabil f frumoasa. Nu te mai simti mai inferioara ca nu ai de ce!

| smile a răspuns:

Buna! sa stii ca si mie imi sta parul ingrozitor dupa ce imi fac baie insa il aranjez cu spuma de par sau fixativ(urmeaza-mi exemplul). In privinta saniilor nu iti face probleme aii tot timpul sa ti se dezvolte sanii.In privinta faptului ca esti slaba te poti ingrasa sa stii ca nici eu nu sunt grasa insa la unele persoane asta le este firea.Nu trebuie sa te simti inferioara fata de ceilalti. In primul rand fiecare este frumos in felul lor.Plus ca conteaza foarte mult frumusetea interioara. Si frumusetea exterioara conteaza insa cu timpul frumusetea exterioara se duce! Doar ca esti slaba, ca nu ai sanii mari si ca iti sta parul naspa nu inseamna ca esti urata. Asa esti tu toate aceste aspecte se vor schimba daca iti doresti si tu o schimbare! succes

| Ciresikaaa a răspuns:

Buna, nu mai fi asa de stresata! acceptate asa cum esti.
Si mie imi sta parul bine seara, da dimineata la nimeni nu sta bine parul, ca sa eviti asta nu dormi cu el desprins ci prindel in coada sau fa-ti un coc si ai sa vezi ca o sa fie mai bine.
Si nu te ingrijora in privinta sanilor pentru ca orce fata se dezvolta in felul ei: una mai repede alta mai incet.
Si ar mai fi bine sa te mai ingrasi putin sa mananci mult si foarte des.
Eu iti urez succes in continuare papa!