| stefania_1130 a întrebat:

De ce nu se fac conserve cu hrana pentru pisici cu aroma de soareci?

18 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Asta nu putem sti noi......nu ar fi o idee reahappy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt atatea sortimente de mancare pentru pisici, parca noi stim ce contin toate?

| Ana a răspuns:

Asta e chiar tare laughing

| Gabry a răspuns:

Pentru ca le-ar fi greata bucatarilorbig grin

| asya a răspuns:

Pentru ca unei pisici nu ii place neaparat gustul de soareci ci provocare de ai prinde! Pt ca sunt micuti rapizi, iar noi cunoastem pisicile caci acestea si cand vad o musca se dau dupa ea...caci o vad ca pe o micuta prada!

| VladRO a răspuns:

Ca sa le placa mai mult pisicilor happy cum pisicile sunt renumite pentru ca mananca soareci, si mancarea pentru pisici din conserve are aroma de soareci happy

| VladRO a răspuns:

Aaa laughing scuze, am sarit peste nu-ul din intrebare laughing, darf ar fi o idee buna si asta happy

Răspuns utilizator avertizat
| Babushka a răspuns:

Da imagineaza-ti o fabrica de facut conserve ...angajatii alergand dupa soarecii prin canale sau eu mai stiu pe unde laughing)

| aragon18 a răspuns:

Pentru ca nimeni nu stie ce gust are un soarece. :-l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biak soareci
Pentru ca pisicutele noastre sunt niste mici printese si nu poti da la o printesa o mancare cu aroma unui animal scarbos
xoxo
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

adaosul cu gust de soricel ar fi un produs chimic si nu cred ca vreti asta, tendinta este spre cat mai natural pana si la animale, dar un soricel mozolit din cand in cand prin castron? ei? mi-am mi-am sau cah cah!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carnea de soareci are gust de carne, de aceea se fac conserve cu gust de carne si nu cu guist de soareci.papilele gustatile percep gustul si nu mirosul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zazu, soriceii aceea trebuie sa aiba si ceva in plus in afara de gust de carne pentru ca altfel ne-ar musca pe noi, folosindu-si desigur papilele gustative.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisicile sunt feline si sunt feroce, nu cred ca ai vrea sa fii tabarata de o pisica salbateca si nici de una domestica.si mai e vorba de dominant, cel mai mare e cel mai puternic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am documentat se pare ca sobolanul (ma refer si la soareci, cred ca fac parte din aceeasi familie ) este mai bun decat puiul, in japonia este o delicatesa, posibil soriceii sa fie si mai buni la gust, altfel pisicile ar manca lacuste sau carabusi sau gandaci sau mai stiu eu ce, sunt destule animale mari care mananca doar furnici sau gandaci, o explicatie mai buna n-am gasit.

| leinad a răspuns:

Pai daca s-ar fabrica asa ceva majoritatea pisicilor ar fi lenese ce interes ar mai avea sa mai alerge dupa ei daca totul le vine pe tava(conserva), oricum pisica nu face diferenta intre aroma si natural.