| Λndrei a întrebat:

Care este cea mai buna hrana pentru pisici?

Răspuns Câştigător
| JustKiddingBitch a răspuns:

Buna! Pai..eu ti-as recomanda Whiskas sau Pro Plan (pro plan e mai....cum sa zic....sofisticata big grin), dar sunt bune amandoua. happy

19 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Cea mai buna hrana, hmm.Cea mai buna este cea caruia pisicii tale ii place sa o manance!
De la 2 luni pana la 1 an pisicii i se da hrana pentru Juniori (Pedigree Junior, Whikas Junior, Friskies Junior), de la 1 an se incepe cu Mini Adult iar de la 2 cu Adult.
Daca are peste 6 luni ii sunt bune si Gaturile de Pui (4 lei kg).Dar trebuie fierte foarte bine incat sa intre furculita prin os, contine foarte mult calciu.
Daca are mai putin de 2 luni ii trebuie Lapte Praf, daca nu e instare sa manance singura i se administreaza cu biberonul sau seringa (fara ac).
Pisicile mele prefera ca hrana uscata Whikas, iar ca conserva Purina, Friskies.
Succes si O noapte placuta! happy

| Λndrei explică (pentru MeimeiPinguinu):

Paca,daca ai fi raspuns mai repede ti-as fi dat tie funda dar nu te uit, mai raspunde tu la ceva big grin
Pai e vorba de o norvegiana de padure de 2 luni.E motanel!
Asadar o sa caut produse "Junior", multumesc mult!

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Λndrei):

Eu nu raspund pentru fundite, ci ca sa ajut.
Cu mare placere >big grin

| Λndrei explică (pentru MeimeiPinguinu):

Pe tine te am si la prieteni big grin

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Λndrei):

Ma bucur >big grin

| uanna29 a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Medic și recomanzi Whiskas?
mâncarea din comerț pentru pisici e foarte nesănătoasă, e ca Mc donald's ul pentru noi, conține foarte multă grasime și aditivi care nu sunt sănătoase pentru micuțul patruped...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Whiskas e o porcarie. E cea mai varza hrana ( 4% carne ) si aia provenita din resturi http://www.animale.ro/forum/showthread.php? 32953-HRANA-pisicilor-tinute-numai-in-apartament mai multe aici.
Cea mai buna e Royal Canin si Hill's ce e drept sunt mai scumpe.
Ceva bun si ieftin ar fi Purina sau Friskies care a fost preluata de Purina si se incearca imbunatatiri pentru titlul de " hrana premium ".

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Dintre toate 3 feluri am vazut ca le place mai mult
1)kite cat
2)wiskas
3)friskas

| lSummerl a răspuns:

Whiskas e cea mai buna iti spun din experienta

| Fan7a a răspuns (pentru lSummerl):

Ce, ai gustato si tulaughing

| Λndrei explică (pentru Fan7a):

Taci ca am mai auzit de dinastia care mananca mancare pentru caini/pisici si zic ca-i buna laughing))

| lSummerl a răspuns (pentru Fan7a):

Da ma am facut experimente pe tine

| Fan7a a răspuns (pentru Λndrei):

Intreaba-l pe isumer cum elaughing

| SoXiL a răspuns:

Whiskas

| Robery a răspuns:

Salut, laptele carnea la conserva paine, rar mai mananca si oua si rar varza, sau graunte pentru pisici FUNDA?

| cookyemadyeu a răspuns:

Pedigree Junior, Whikas Junior, Friskies Junior

| Bianca2131 a răspuns:

Whiskas? Cea mai buna hrana? Dar de cele mai scumpe ce mai zicem?! Intr-adevar, ii dadeam si eu Whiskas, Friskies si Kite Kat dar acum stiu ca sunt o porcarie!(4%,,carne" din resturi).Dar poti sa-i dai whiskas si sa-i gatesti pisicutei tale, dar mai bune sunt plicurile Whiskas.
Royal Canin,Hill's, Acana, Orijen, etc. sunt marci super premium, ti le recomand pentru. ca sunt cele mai bune dar putin scumpe...intre 20-30 lei.Kg fata de celelalte 10-18 lei /kg.
Eu ii dau Royal Canin kitten 34 si ii place mai mult decat toaaate pe care le-am incercat! Bun mai e si Purina Pro Plan! Uite, asa ar arata un clasament:
1)Royal Canin, Hill's, Puria pro plan, Acana, Orijen si alte marci super premium
2)Friskies
3)Whiskas
4)Kite Kat
5)Produsele standard si altele cu pretul intre 0-10 lei.

| animaland a răspuns:

Equilibrio - hrana uscata sau Animonda - hrana umeda sunt cele mai bune variante.

| AndreeaEareacu a răspuns:

Se pare ca cea mai buna hrana pentru pisici este cea care nu
contine elemente daunatoare pisicii tale. Gen conservanti, fructe de mare, etc.
Gasesti mai mult informatii despre cea mai buna mancare pentru pisici aici:
https://blogdecasa.ro/mancare-pisici/
Un articol extrem de bine scris si foarte util pentru iubitorii de pisici.