| Tirri28 a întrebat:

De ce numai in pragul Sarbatorilor ne aducem aminte sa fim buni, darnici, sa nu mai pacatuim, toti suntem ' crestini ' cand ne aducem aminte numai. Nu putem fi asa buni tot anul? Ce ne costa putina intelegere si respect. Doar atat ne trebuie pentru a fi mai buni.?

Răspuns Câştigător
| CrazzzyA a răspuns:

Haha. Sunt sarbatorile, se dau cadouri, trebuie sa fie oamenii mai buni nu? laughing De ar fi Craciunul in fiecare luna, ce frumos ar fi laughing

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

De Craciun servesc anual,, friptura amestecata cu dulceata, cu branza, oua si banane. '' Asta referitor la amalgamul de sentimente pe care le traiesc.
Pe de o parte ma bucur ca oamenii sunt mai sanatosi la cap si realizeaza ca este vorba despre noi, si nu despre eu.
Totodata sunt dezamagit cum deodata oamenii cei mai nepasatori apar,, cu flori la usa''.
Mie asta imi spune ca ei sunt capabili, deci este vorba de o decizie de a fi mai buni care ar putea fi luata la inceputul anului pentru tot anul, nu doar cateva zile la sfarsitul anului.
E vorba de ipocrizie. Sunt aici cand am nevoie cel mai mult sa fiu iubit, ca altfel pic in depresie. Dar in restul anului nu existi pentru mine, ma descurc singur.
Nu ar trebui sa permitem asa ceva.
Aici e vorba de mult mai mult decat cadouri. E vorba de a profita de slabiciunea firii umane.

| Elena1234456 a răspuns:

De Sarbatori oamenii doar par mai buni, asta nu inseamna si ca devin mai buni! Da. doar atat ne trebuie, si un suflet curat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Întreabă-te pe tine însuți: eu ajut tot anul un vecin bătrân și singur? ajut un copil sărman? hrănesc un biet câine comunitar? dau de pomană la biserică în fiecare sâmbătă sau măcar o dată pe lună?
Asta e problema noastră: îi întrebăm mereu pe alții, rar ne întrebăm și pe noi înșine...

| passyon22 a răspuns:

Pentru ca totul se rezuma la bani si interese.Normal ca nu le convine sa fie tot timpul buni si darnicitongueCat despre intelegere si respecthee hee sunt pe cale de disparitietongue Cand e putina intelepciune, e normal sa nu existe asa ceva tongue o seara buna

| oty2001 a răspuns:

Deoarece sunt unii inteligenti care te scot din sarite si atunci cedezi.