| anonim_4396 a întrebat:

De ce parinti nu ne lasa sa ascultam ROCK?

14 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Considera ca la varsta voastra va influienteaza negativ orice e altfel decat normal...

| psiholoaga a răspuns:

Depinde de parinti. Ai mei m-au lasat. Probabil asociaza rock-ul cu droguri, sex si o viata dusa de rapa si nu vor sa ajungi astfel. Incepe si asculta si tu un rock mai soft, fara mesaje macabre, care sa indemne la crime si altele de genul. Cand vor vedea ca poti sa fii un om intreg la cap ascultand si rock, or sa se calmeze.

auran
| auran a răspuns:

Pentru ca unora li se pare un zgdranganit asurzitor de coarde si niste tipete fara rost

| Parintele a răspuns:

Ptr ca ei nu inteleg rock-ul.Si poate nici tu nu asculti chiar rock.

| moonY a răspuns:

Spune'mi ce muzica asculta parintii tai si iti pot explica.

| kh1ss a răspuns:

Poate pentru ca lor li se pare prea mult zgomot happy

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Cum sa te lase cand vad ce frizuri au aia si ce zgomotosi sunt
doar nu te astepti si u acum sa te lase sa asculti asa cevatongue
parinti iti vor binele:*

| alexam a răspuns:

Parintii va; asa sa ascultati ROCK daca nu e vb. de muzica ce are texte super aiurea, sau sataniste, ca sa nu mai spun ca toti copiii din ziua de azi care cica asculta rock poarta negru, se dau cu negru pe la ochi, si mai nou, se amesteca cu ailanti din,, curentul,, EMO asa ca... DEH! Eu ascult ROCK de la 10 ani, dar nu sunt obsedata, sunt o tipa cat se poate de normala, si nici nu zice lumea ca ascult manele, dar nici rock! De ce? Pentru ca din greseala imi plac culorile, asa ca toalele mele sunt de toate formele si culorile ce imi plac si mi se potrivesc, nu neaparat negru. Probabil ca daca deveniti ciudati, de-asat se sperie parintii si chiar v-ar interzice sa ascultati rock. Demonstrati-le ca sunteti cu capul pe umeri, si va fi OK, vor intelege!

| AllenTJ a răspuns:

Fiindca ai 12 ani

| sese a răspuns:

De unde stiu ce ascultati? Rock -ul este "Regina"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca ei sunt obisnuiti cu muzica anilor 70-80...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rockul e cam ciudat, imbracamintea lor ciudata, mesajul si felul cum canta ciudat, poate de aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De smecheri

| Crissssty a răspuns:

Parintii ascund in general de copii tot ce este misto... dar daca ai ceva creier treci peste ceea ce iti zic parintii. si un raspuns "bonus": unii parinti considera ca rockul te face sa devii emo