| superfantastic a întrebat:

De ce persoanele din zodia Săgetătorului, suferă atât de mult după o despărțire și de ce sunt atât de ciudați la comportament?

Răspuns Câştigător
| Furti a răspuns:

Nu e o regula asta cu zodia... depinde de fiecare individ in parte. De obicei cand intri intr-o relatie te implici sentimental/emotional iar daca esti dedicat acelei persoane si o pierzi, evident vei suferi... acum nu poti stii ce se intampla in mintea acelei persoane, poate ca-si adreseaza singur(a) reprosuri gen "daca nu as fi facut treaba aia, probabil nu s-ar fi suparat si nu s-ar fi ajuns aici." etc,
ajungand astfel sa se gandeasca la fosta relatie.
Cred ca acesta este motivul pentru care indivizii trec mai greu peste o despartire si uneori incearca chiar sa forteze situatia cu speranta ca ar mai putea indrepta ceva.
Cat despre comportament, la fel... variaza de la persoana la persoana si poate fi influentat chiar de imprejurarile in care individul se afla.

3 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Din cauza paranoiei

| MaliciousDeath a răspuns:

In general, cand un om pierde ceva foarte important, sufera.Indiferent ca e vorba de un rinichi sau de o persoana. Daca nu sufera, inseamna ca persoana ori nu era importanta, ori ca celalalt rinichi e sanatos.Si ciudati gasesti in orice zodie, treci peste.

| Δna a răspuns:

Și eu sunt tot săgetător ca zodie, și tot același comportament îl am. Chiar sufăr foarte mult după o despărțire, adică totuși dacă pui suflet în acea relație e normal să îți pese și să te doară. În fine. nu cred că are logică cu zodia, eu mă simt fix cum ai spus tu ( săgetător) dar nu afectează cu nimic "zodiile" în general. Cred că aşa suntem "unii", punem prea mult suflet şi dragoste într-o relaţie ( părerea mea) :3