| CookieMonster_6225 a întrebat:

De ce plangem cand suntem tristi?

Răspuns Câştigător
| Kira9747 a răspuns:

Buna intrebarethinking
Plangam cand suntem tristi datorita faptului ca corpul nostru se manifesta intr-un anumit fel la anumite sentimente, reactioneaza in diferite feluri, putem plange si de bucuriewinking

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru a ne descărca psihic! Plânsul este un mod de liniștire.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Pentru ca omul a invetat plansul cand durerea interioara a devenit de nesuportat

| Psihiatra a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care zambim cand suntem fericiti. Emotiile se manifesta in multe moduri. Unele comune, altele nu.Plansul e unul din cele comune.Bye bye wave

| Tweetymrrr a răspuns:

Cand suntem tristi plangem. Plangem de necaz, de oftica, de suparare.Plangem pentru ac cei mai buni prieteni care ne-au spus de nenumarate ori ac nu ne vor parasi niciodata au facut-o. Plangem pentru ac am pus prea mult sentimente in ceva ce nu poate fi real.Ne dam frau liber lacrimilor pentru ca suntem convinsi ca am gresit, ca trebuia sa nu fie asa. Plangem. pentru ca suntem suparatibatting eyelashes

| me a răspuns:

Pai plansul, ca si rasul(uneori) este o metoda de aparare impotriva celor care ne ranesc.

| Ana a răspuns:

Asa se descarca unele persoane

| clauss a răspuns:

Mai plangem si de bucurie

| Doddel a răspuns:

Pentru ca suntem niste fiinte umane.

| danieladana a răspuns:

Exista doua posibilitati atunci cand esti trist ori plangi si te descarci de toata negativitatea sufleteasca ori aduni multa durere in suflet pana te inbolnavesti groaznic