| raluca250 a întrebat:

De ce plangem atunci cand suntem tristi/ fericiti/ cand radem? thinking
scuze de categoriee thinking

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca creierul uman e mai complex fata de cel al animalelor si are ratiune ...si ratiunea are un pret.mai precis ca la un moment dat toate frustrarile pe care un om le aduna in timpul vietii trebuie sa se descarce!
Practic. razi ca sa te relaxezi si sa te simti mai bine si plangi pentru a scapa de tristeatea acumulata si a incerca din nou sa te simti mai bine!
Asa incearca organismul sa te faca sa scapi de tensiunea acumulata...

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că uneori, când sentimentele ne copleșesc, simțim nevoia de o descărcare emoțională.

| blueangel99 a răspuns:

Pentru că aşa ne descărcăm sentimentele.
http://www.sfatulmedicului.ro/......crimi_5689
Pa,pa!

| elasexygagica a răspuns:

Black beauty love strucklove strucklove strucklove struck

| Sabin91 a răspuns:

Pentru ca ne descarcam...

| Sabin91 a răspuns:

@Woodenpintsrolling on the floor)) cum e sa-ti cada dulapul in cap?

| raluca250 explică (pentru Sabin91):

Care-i faza cu dulapu`?

| Sabin91 a răspuns (pentru raluca250):

Faza ca te doare si ca poti plange sau chiar sa urlirolling on the floor)

| raluca250 explică (pentru Sabin91):

Buna` asta laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti plange de fericire, si rade de nervi. atunci cum e?