| NoOneCanStopDeth a întrebat:

De ce românii au talent, dar nu au chef de muncă?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Pentru ca avem in gene lenea. Suntem un popor latin cu influente balcanice, otomane si rusesti. Nu prea avem noi nimic in comun cu Europa Occidentala ordonata si muncitoare. Doar ungurii si germanii ne-au influentat pozitiv din acest punct de vedere, dar asta doar in Transilvania.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca sant multe ore si salariul e mizerabil.

| PedoBarbie a răspuns:

Pentru că românii nu muncesc, dar au talent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sistemul e de vină. Pe vremea comunismului era promovată munca, acum cu capitalismul se promovează "talentul".

| Carmen100 a răspuns:

Cu talentul te nasti, dar nu si cu chef...credhee hee

| NoOneCanStopDeth explică (pentru Carmen100):

laughing) si....ai chef de munca, sau doar talent? laughing)

| ριтιкaa1998 a răspuns:

Pentru ca sunt romani. Lol laughing

| Adrianascumpica98 a răspuns:

Pai..deoarece lenea fiind mare doamna este mai bine sa stai decat sa muncesti!