| Rebe97 a întrebat:

De ce se indragostesc oamenii? Exista vreo chestie stintifica care explica chestia cu dragostea?

3 răspunsuri:
| MiK3L a răspuns:

Pentru a se completa unul pe celalalt. Si cred ca din instinct.

| Aditzu a răspuns:

Faina intrebarea happy pe bune.se indragostesc pentru ca au nevoie de cineva langa ei, iar cand feromonii, contactul vizual si alte 'chestii' lucreaza apar fluturii in stomacel laughing tongue
nu stii vorba aia "exista chimie intre ei"?!, e chiar adevarata.

| roxyfoxy a răspuns:

Nu...Dragostea e un sentiment ce nu poate fi o,, chestie stintifica'' doar sufletul simte dragostea.De acea roboti nu tot fi comparati cu oameni.