| traiescinlumeaviselor a întrebat:

De ce sunt barbatii asa insensibili?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sa sti ca baietii par mai lipsiti de sentimente si vor ei sa arate ca sunt puternici, dar nu e asawinking
Noi suntem cele sensibile si aratam aces lucru, insa ei vor sa nu arate asta big grin

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Si ei sunt sensibili insa se feresc sa aratewinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e regula generala, sunt si barbati sensibili.

cami
| cami a răspuns:

Insensibili? glumesti? nu generaliza. Inca nu i-ai vazut pe cei din zodia varsator rolling on the floor.
Nu-s mai. Barbatii vor sa par ei mai duri, mai...macho, dar "Si baietii plang cateodata.si baietii plang, nu-i asa! " happy

| SweetCandy a răspuns:

Pt k noi femeile suntem sensibile si pentru ei...nu vreau sa generalizez...insa asa e natura lor...cand spui barbat spui duritate...protectie oferita unei femei nu spui sentimente cum ai zice in cazul unei femei...happy

| Artemiss a răspuns:

Nu toti sunt asa. Vor sa para duri. Ei nu sunt ca noi, la o cearta, o despartire, noi plangem, anuntam toate prietenele, ne dam cu capul de pereti de afla toata lumea ce avem pe suflet, pe cand ei se duc cu gasca si beau pana cad lati sau se inchid in camera lor unde nimeni nu ii vede, si plang sau le plange sufletul.Au si ei inima ca doar sunt oameni dar nu is arata sentimentele asa cum facem noi.Nu prea cred ca exista barbati insensibili, vad asta in jur...la fratemeu, la tata, la fostul...

| sorin a răspuns:

Nu generaliza

| Közmyn17 a răspuns:

Buna beatrice!

Imi pare rau ca nu ne cunoashtem ca sa vezi ca nu toti barbatzii sunt niste imaturi, insensibili si tot ce se mai zice despre ei...eu de fire sunt o persoana foarte sensibila, chiar daca sunt barbat...sa stii ca sunt multe lucruri care nu numai pe femei le afecteaza, ci si pe noi, barbatzii...sunt mai mult ca sigur ca asa cum exista barbati sensibili si insensibili, la fel de bine pot fi si femei sensibile si insensibile( deja am cunoscut cateva)...cine a zis ca barbatzii nu pot avea sentimente?
Luatzi exemplul lui Eminescu... barbat fiind, daca nu ar fi avut niste sentimente, nu ar fi iesit ce a iesit, nu?

| unbaiat a răspuns:

Sunt insensibili doar cu femeile proaste.Sunt doar oameni sensibili si insensibili...pricepi nuanta?

| Guitarlove a răspuns:

Pentru ca asa au fost invatati de mici!
De la tatii lor au primit doar vorbe " un baiat nu se plange niciodata.nimeni nu-l impresioneaza. un barbat trebuie sa fie puternic si sa lupte pana la capat"!
De aceea suntem noi fetele, poate ii mai emotionam putin! happy

| spin a răspuns:

Nu sunt insessibil, doar k nu vor sa arate... dar daca intrii un pic in inima lor ai sa vezi k st chiar f sensibili.incerk sa vorbeste ceva cu un amic de-al tau atunci cand sunteti doar voi 2 si incearca apoi sa vb cu alt amic atunci cand sunteti in grup...ai sa vezi diferenta...kestie e k nu ne dam pe fata, pentru a nu fi luati de fraieri de unele persoane...

| eu_3271 a răspuns:

Nu e adevarat, nu poti sa generalizezi. Depinde de fiecare persoana, asa cum si unele fete sunt insensibile thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti sunt asa happy Eu am cunoscut persoane de sex masculin cu care am discutat cate-n luna si-n stele si mi-au dat niste sfaturi excelente.

Persoane sensibile si foarte inteligente happy Poate vor doar sa faca pe durii, sa nu fie considerati slabi de catre amicii lor.Asta nu inseamna ca nu au sentimente.

| cata_6196 a răspuns:

Pentru ca asa sunt ei mai diferiti (ii mai bine asa ) nu ca fetele...laughing

| marianaaa2938 a răspuns:

Vor sa para ei asa insensibili. si strong, si chiar le reuseste acest lucru, dar cred eu ca in adancul inimii lor, abis laughing, tot se framanta pentru un anume lucru, chiar daca nu arata! dau dovada de sarcasm, dar putina sensibilitate au in ei, tind sa cred asta