| anonim_4396 a întrebat:

In general, barbatii sunt insensibili? Oare sunt barbatii delasatori si lenesi? Cu totii sunt asa?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Daca cercetam evoluatia omului, observam ca barbati erau vanatori, iar ca vanator ultimul lucru de care ai nevoie este sensibilitatea, niste primate de 40, 50 de kg impotriva unui leu care are 200 de kg de muschi care te ucide dintr o lovitura, da de groaza, asa vremuri a trait omul timp de sute de mii de ani, femeile alegeau cei mai puternici masculi ca daca barbatul iti murea la vanatoare era naspa pentru tine si copilul tau, de asta femeile sunt hipergame mereu cauta ceva mai bun, ele vor sa fie sigure 100%, si barbati sunt sensibili ei sufera mult mai mult dupa o despartire, iubesc mult mai mult, se sinucid mult mai multi dar societatea promoveaza acel vanator insesibil, sper ca ceva ai reinut, noi suntem rezultatul evolutiei, femeile aleg acelasi ca o femeie de acum 1 milion de ani si un barbat, la capitolul selectie sexuala nu vom putea niciodata sa schimbam ceva

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Noua barbatilor nu ne arde mereu de romantisme, sensibilitati si d-astea,, suntem mai pragmatici de fel, mai stabili emotional si nu ne misca orice lucru.

Suntem muncitori de fel, dar uneori ai momente cand ti se rupe de munca si vrei doar sa stai degeaba, multi suntem comozi, lasam pe poimaine ce puteam face de 4 zile, dar din proprie experienta o zic ca lenesul si comodul mai mult alearga sa-si rezolve problemele.

Eu o recunosc, mare delasator sunt, cand mi se pune pata sa stau, nu ma mituiesti cu nimic.

| Holiday a răspuns:

De fapt e vorba de pragmatism.

| Hammurabi a răspuns:

Nu. Eu nu sunt nici insensibil, nici delăsător, nici leneş.
Sunt doar comod. Fac doar ce vreau. Nu-mi place să mi se facă program.
Dacă ai un bărbat pe care îl pui să facă tot felul de chestii iar el nu le face, îl înțeleg.

| aniladamlazariuc2297 a răspuns:

Nu cu totii. Faza e ca fiecare dintre noi avem momente in care nu vrem sa facem nimic si suntem lenesi. Fiindca astia suntem noi. unii barbati intr-adevar sunt insensibili dar din cauza unui motiv anume.