| Ioana01 a întrebat:

De ce sunt colegii mei asa de mari? Eu sunt fata, am 18 ani si sunt in clasa a 12-a si sunt destul de mica sa zic asa, am 1.65. Astazi ne-a chemat medicul liceului pe toti copiii de-a 12-a ca sa ne masoare si toti colegii mei, cel putin baietii, au peste 1.75. Un singur baiat are sub 1.80, iar apoi mai sunt vreo 3 ce sunt cu un cap mai mari decat acel metru cu care ne-a masurat, avand vreo 2 metri. De sunt eu asa mica si ei asa mari?

3 răspunsuri:
| ᵖᵘᶠᶠʸˡᶤᶜᶤᵒᵘˢˢ☠ a răspuns:

Băieţii se dezvoltă diferit (cresc mai repede) şi cum spunea şi @Pufuletele, depinde de ADN-ul moştenit. happy

| PuFuLeTeLe_9807 a răspuns:

Depinde de genele familiei tale...parintii tai cum sunt? Inalti? Scunzi? De exemplu tatal meu este inalt si mama scunda iar eu am 1.76 la 16 ani... deci depinde ce gene mostenesti si de la cine. Si alimentatia joaca un rol important in crestere.

| mITzY_3042 a răspuns:

Draga mea fii atenta pentru ca inaltimea normala pentru o fata este de la 1.65 pana la 1.75 nu stiu dc iti faci griji.ai vrea sa fii o prajina saw o fata finutza si draguta? daca uh nu te vey placea asa cum esti.nu stiu ce pretentyy ai de la ceilaltyhappy