| AliceHappyGirl a întrebat:

De ce sunt oamenii atat de rai, de ipocriti? Sunt inconjurata de asemenea persoane si simt ca o sa cedez...nu mai suport. Momentan nu mai am incredere in nimeni, in absolut nimeni! Si nu pot sa vb cu nimeni pentru ca mai devreme sau mai tarziu ma va trada (asa mi s-a intamplat mereusad) Cred ca unii se simt bine facand rau din nimicuri sau chiar fara motiv oricui si in orice moment...sad

Răspuns Câştigător
| Bessame a răspuns:

Oamenii aleg aceasta calee uneori ptt caa au avut o viata in trecutt greaa altii pentru ca au fost dezamagiti la randul lorr si vor sa intoarca cu aceiasi monedaa sia ltii ptt ca din pacatee asa sunt iei din pacate! Conteaza multt cat oferii si tu trebuie cu o anumita limitaa pentru altii vor profitatea de bunatatea taaa incearca sa i pui la incercare cat sunt in stare cei din jururl tau sa faca ceva pentru tine! E greu pana sa dai de persoanelee potrivite in ziua de azi lumea e o lume pierduta care isi pierd gandul sufletul si fac totull fara saa stie ce anume fac

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Toti oamenii sunt rai si ipocriti. Tu sau eu nu facem exceptie. Poate ca pana acum nu ti-ai dat seama de asta dar cu timpul o sa iti dai seama ca le putem face rau indirect oamenilor fara sa vrem.Toti avem parti bune si parti rele si mi se pare cam deplasat sa judeci un om doar pentru ca l-ai vazut intr-o anumita postura care l-a avantajat/dezavantajat.In marile romane se urmareste viata unui personaj timp de zeci de ani pana la sfarsit si se surprind momentele in care el da dovada de cruda rautate, de dragoste, de iertare, de ura.Asa e viata tuturor.In esenta ne incearca aceleasi sentimente. Difera modul in care le exprimam sau le reprimam

| AnaBejenaru a răspuns:

Te inteleg, asa mi se intampla si mie, dar asa sunt oamenii rai si insensibili, intr-un timp nu mai aveam incredere in nimeni, da a reusit sa nu mai tin cont de parerea oamenilor si sa fac cei bine pentru mine...

| saymoon a răspuns:

Mai sunt si oameni iar aia se numesc priteni adevarati. Dar ce te a suparat asa de tare incat sa crezi ca nu mai e nimeni de incredere?

| amaranth a răspuns:

Cel mai bine ...este sa nu ai incredere in nimeni. pe acest pamant. sunt multe persoane cu 1000 de fete. E ok sa ai incredere in cineva pana la un anumit punct.
Gandeste`te ca si cum ai avea o prietena foarte buna de 3 ani sa zicem.sunteti de nedespartit. va cunoasteti bineee foarte bine.va cunoasteti punctele sensibile. dupa aceea sa zicem ca va certati si ajungeti sa nu va mai suportati. iar atunci aceea persoana stie cum sa te atace unde te doare mai tare. Acum sper ca nu te-am speriat. eu doar te-am sfatuit. pentru ca eu asa am patit. acum am 15 ani. si am avut o prietena foarte buna de la varsta de 7 ani. pot sa zic. si. am patit`o happyIn ziua de azi. nici in umbra ta sa nu ai incredere. eventaul doar in mama ta daca te intelegi bine cu ea, e de treaba si cel mai bine ar fi sa te apropii de ea, in cazul in care nu ai facut`o. ea mereu stie sa-ti dea un sfat mult mai bun decat il dau altii, asa cum sunt ele mamele, cicalitoare, dar ele ne vor binele:d
Deci ai grija in cine ai incredere happy

| DjDariuS a răspuns:

Oamneii sunt rai pentru ca asa pot iesi in evidenta, sa fie bagati in seama si in locul tau as cauta alti prieteni.

| Flaviius87 a răspuns:

Am aici niste un articol bun de citit legat de intrebarea ta!
http://trebuie-sa-asculti.blogspot.com/2011/06/de-ce-sunt-oamenii-asa.html

| Ionut_7740 a răspuns:

Nu risti, nu castigi happy E clar faptul ca trebuie sa-ti alegi cu grija prietenii.