| deea_4985 a întrebat:

Ma cert mereu cu prietena mea ceea mai buna in ultimul timp din tot felul de nimicuri, nu e zi in care sa nu se enerveze una dintre noi. Noi am fost trei prieten (cele mai bune ) apoi ne-am certat cu Anda si am ramas numai noi doua. Acum faza ne mai intalnim la scoala cu Anda si ea vine la noi, ele incep sa rada si sa vorbesca ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Iar mie pur si simplu imi vine sa plang cand le vad pentru ca stiu ca se vor impaca ( Anda ne-a facut destul de multe la amandoua). Iainte vorbeam foarte mult pe mess si la telefon si nu stiu era altfel, acum ea e din ce in ce mai rece, de abia daca mai spune ceva pe mess nu ma mai suna asa de des cum facea inainte. Plus ca ne certam mereu din tot felul de prosti, si eu nu mai suport, simt ca o sa cedez psihic. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna deea! Discuta cu prietena ta. Poate o supara ceva si de aceea e mai distanta. Poate ca ai zis ceva, fara sa vrei, care s-o fi jignit. Sau poate ca, ea regreta acum ca Anda a iesit din cercul vostru de prieteni, poate ii este dor de ea, si vrea sa o recupereze, asa ca petrece mai mult timp cu ea. Discutati, si sunt sigura ca veti rezolva problema impreunahappy. O zi buna!

2 răspunsuri:
| Emmy_4021 a răspuns:

Spui ca prietena ta s-a indepartat de tine si s-a apropiat de Anda. Poate ar trebui sa iti cauti si tu o alta prietena cu care sa razi si chestii din astea, pentru ca e posibil ca pritena ta sa fie cu Anda cum era si inainte si sa uite lucrurile pe care zici tu ca vi le-a facut, iar pe tine sa te dea la o parte.

| Andreea_5022 a răspuns:

Incercati sa va intelegeti din nou...

Uite puteti sa nu mai vorbiti deloc ceva timp si dupa incepeti de la inceput poate nu o sa va mai certati...in legatura cu Anda[fosta voastra prietena] poate o putezi ierta...

Incercarea moarte n-are...

fundita?