| pufulik a întrebat:

De ce sunt oamenii atat de rai? Sunt invidiosi si numai pentru ei...

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Este lupta pentru existenta, dorinta de putere, de a avea cat mai mult, educatie precara, frustrare, egoiosm si pentru ca unii au fost raniti candva si vreau sa se razbune pe altii.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca cei din jurul nostru ne schimba, chiar daca nu ne dam seama de asta. E greu cand esti incojurat de oameni rai, sa iti pastrezi principiile. E greu, dar nu imposibilwinking

| HBK a răspuns:

Este foarte putin probabil ca cineva sa fie inconjurat de asa de multi oameni "rai"! Toata chestia e o problema de perceptie. De cele mai multe ori cei care fac comentarii (care-ti pot parea rautacioase) nu intentioneaza sa te raneasca. Unii o fac din gluma, altii din necunoastere. Ideal ar fi sa nu le bagi in seama. Sunt oameni care nu gandesc inainte sa deschida gura, sau nu stiu sa se exprime clar si atunci cei din jur pot fi indusi in eroare, se pot simti jigniti. Eu sunt de parere ca, atata vreme cat vorbele care te ranesc nu vin de la oameni apropiati tie, nu trebuie sa-ti pese.

| Puf a răspuns:

Am ajuns in zilele in care oamenii vor numai pentruu ei totul! Interesul isi poarta fesul. Acum sunt foarte putine persoane care te`ar ajuta sau s`ar sacrifica pentru tine, fiecare trage sa ii fie lui bine, sa duca o viata linistita si fara probleme fara sa se gandeasca ca sacrificile pe care le face pentru el pot face rau celui din preajma lui. Oamenii nu se mai gandesc acum daca asemenilor sai le este bine, ci din contra sunt in stare sa faca rau oricui doar sa iasa ei bine

| marsy a răspuns:

Pn ca sint invidiosi si se gindesc la ei insusi. Nu au incredere in ei si nu au nevoie de nimeni.Mai sint asemenea oameni. Vremurile mai timpurii erau mai altfel. Oamenii erau mai buni, insa acum de ce au mai multe, mai multe isi doresc

| Inna_8819 a răspuns:

Pff mai rupt cu intrebarea astalaughing
Poii ce sa zic fiecare cu p*****a masii nu?
:*