| Dianné a întrebat:

De ce oamenii sunt rai si invidiosi? sad

Pupici:*

6 răspunsuri:
| Cristary a răspuns:

Pentru ca asa suntem. Odata ce binele exista, trebuie sa existe si raul. Cum Dumnezeu exista, exista si satana ce ne spune sa fim invidiosi si rai tongue

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Exista o explicatie pentru asta?! :]
Asa e lumea.sigh
N-ai ce face.
Unii nici nu vor sa recunoasca asta.;-j

| Pedala a răspuns:

De ce ai iq sub maimuta si putin peste o bordura?

| max_3105 a răspuns:

Mari filosofi nu au raspuns la intrebarea asta si tu ne o pui noua?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Pentru ca asa este fiinta noastra umana. Noi nu stim sa ne apreciem unii pe altii si nu stim ce e aia bunatatea.Fiecare om are o bucatica de rautate, de invidie ori cat de mica ar fi ea. Crede-ma nu exista om care sa nu greseasca sa nu fie invidios sau rau.Numai Dumnezeu este fara pacat. te :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns
Deoarece vor sa aiba si ei ce are altul. De exemplu Daca unu e imbracat bine are masina tare ar vrea si el sa aiba masina iar daca el nu are bani de aia e rau.