| Florennce a întrebat:

De ce toată lumea critică adolescenții că stau pe calculator când profesorii ne trimit materialele pe mail sau chiar pe... facebook?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu sant obisnuiti cu pc de aia vorbesc asa astia mai batrani, noi traim o noua era in care facem alte chestii

| positivity a răspuns:

Păi și ce altceva vrei să facă? Să laude?
Calculatorul a devenit lucrul cel mai de preț pentru unii, ba chiar aceștia au ajuns să nu poată trăi fără el. Viața lor depind de un calculator idiot.
Viața le trece prin fața ochilor, iar ei nici măcar nu-și dau seama, dar nu, nu trebuie deloc să criticăm asta! Aceasta este noua copilărie, o copilărie virtuală!

| William a răspuns:

Profesorii trimit materiale pe facebok si e-mail doar la tine in liceu.

| camy417 a răspuns:

Pentru ca a devenit ceva excesiv. Daca toati adolescentii ar citi, toata lumea ar spune lucruri precum "toata ziua stau cu nasul in cartea aia. nu fac nimic altceva. isi strica ochii aiurea". Ne petrecem multe ore in fata calculatorului facand practic nimic. profesorii au sesizat asta si de asta ne trimit temele prin e-mail (si pentru ca sunt lenesi).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mda... toti tinerii stau pe facebook ca sa isi faca temele... in mod sigur

| Dariusuu a răspuns:

Nu e problemă că stăm pe calculator problema e că ne trece viaţa şi aşa şi copilăria se duce.
Majoritatea adolescenţilor ştiu doar de facebook, ask şi încă câteva prostii.

Nu zice nimeni să nu stai o oră, două pe net dar deja când stai 6, 7 chiar ai o problemă.

O zi frumoasă.

| Bøøgey a răspuns:

Da, da. Nici eu nu mai suport sa ne dea ratata aia de mate teme pe facebook. Era sa iau si 2 cand i-am zis ca n-am facut tema pentru ca n-am cont. E noaptea mintii, ori imi dai tema din manual, ori imi dai altcumva, da' nu sunt obligat sa o fac.

| TcdTcdTcd a răspuns:

Stii care e problema lor? Considera ca noi odata ce intram pe calculator nu putem fi dezlipiti de el si ca vorbind pe diferite retele de socializare cu diferite persoane care in aparenta ne-ar putea face vreun rau, ne ocupa timpul. Dar daca stai sa te gandesti, sunt o gramada de oameni maturi care isi gasesc "jumatatile"virtual sau intra intr-un cerc vicios tot prin aceasta metoda...Ei nu gresesc? Doar adolescentii? Adevarul e ca toara lumea ne subestimeaza deoarece suntem la varsta in care traim apogeul momentelor critice vietii : frustrare, inconvenienta, stres etc. dar asta nu ne face sa nu gandim rational. Evident, exista si exceptii...dar acesta nu este un motiv de generalizare. Tu ce crezi?