| geaniina a întrebat:

De ce toti cred ca daca iti incepi viata sexuala de la 13-14 ani ajungi rau? eu nu cred in chestia asta ce treaba are sexu cu invatatu etc...doar pentru ca iti incepi viata sexuala devreme nu cred ca ajungi un om ratat...parerea mea?
voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Rebecca a răspuns:

Nu e vorba ca ajungi rau, dar odata ce iti incepi viata sexuala, te simti femeie. E varsta de 13 - 14 ani potrivita pentru a fi femeie? In plus, la 14 ani nu e vorba de nevoia de a face sex, ci de curiozitate. Incepere vietii sexuale e un moment unic, deci hai sa nu regretam ca am facut'o prea devreme si fara cap. bafta! pup!

2 răspunsuri:
| Lady birrrrrrrrrrd a răspuns:

thinking
nu e vorba ca vei ajunge un om ratat e vorba ca sunt fel de fel de persoane care o fac pe bani si.thinking
daca e sa o luam altfel la 13 -14 ani nu cred cae varsta pentru asta plus ca la 14 ani nu poti avea cu prietenul/prietena o relatie stabila.batting eyelashes

| Neverever a răspuns:

13-14 ani e o varsta destul de frageda. Nu spun ca daca cineva isi incepe viata sexuala la aceasta varsta primeste eticheta de "om ratat", ci doar ca la 13-14 ani ai impresia ca "tot ce zboara se mananca". Poate nu esti de acord cu mine, deoarece ai varsta asta, insa de ce sa incepi acest capitol atat de devreme cand ai in fata inca multi multi ani in care o poti face pana te vei satura? Mai tarziu, cand mintea tinerei domnisoare se coace putin exista riscul aparitiei unor urme de regret, dar ce e facut e bun facut si nimeni nu poate reda ceva pierdut. Nimeni nu moare daca asteapta, asadar o fata de 13-14 ani ce pierde daca mai asteapta inca putin? Va descoperi ceva ce toata lumea descopera mai devreme sau mai tarziu, asa ca de ce sa se grabeasca? Aceasta actiune ii va fura putin din inocenta si din frumusetea varstei, ceea ce e pacat. Si totusi e o prostie ca o persoana sa fie judecata pentru ca a incercat ceva nou. Si pentru a nu se ajunge in situatia in care o tipa oarecare sa capete o reputatie sa zic asa "naspa" totul trebuie facut cu cap. Exista riscuri atat cat exista si placere. E ceva natural si cred ca e natural ca acest lucru sa se intample putin mai tarziu de 14 anihappy