| auraburu a întrebat:

Toata lumea spune ca este rau sa iti incepi viata sexuala devreme dar stiu persoana care se culca la o varsta frageda si apoi se cumintesc deci ce parere aveti?

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Cam cat de devreme?
Inainte de 18 ani? Nu este chiar bine din moment ce corpul este inca in dezvoltare!

| DeeaMarry a răspuns:

Probabil le vine mintea la cap. Cam tarziu, ce-i drept.

| Nordic a răspuns:

Persoane care și-o trag de la vârste fragede și apoi se cumințesc? Asta în cazul ăn care a aflat că are SIDA poate. Mai așteptați mă. Ce-i cu foamea asta de sex? Nu vă face cu nimic mai maturi dacă v-ați tăvălit cu cineva.

| Cristiann25 a răspuns:

NU conteaza ca se cuminteste apoi.Stii ca mai ales o fata poate avea probleme GRAVE mai tarziu in viata de sanatate? Si un baiat desigur poate sa aiba la fel.Asta e ADEVARUL asa ca toti cei care cititi ce am scris aici va rog sa va GANDITI de 1000 de ori inainte de a face acest pas inainte de varsta recomandata de toata lumea inclusiv doctorii de specialitate(18 ani+)! Pana atunci organismul omului fie baiat, fie fata e in dezvoltare! Succes tuturor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de psihicul fiecaruia si de capacitatea de a se controla.

| AndyLavy a răspuns:

O prostie. O incepi cand vrei, cand te duce pe tine capul, daca crezi ca esti destul de matur sa suporti eventualele consecinte. Dupa unii ar trebui sa ramanem virgini pana la casatorie, dupa altii, ar trebui sa ne-o pierdem de la varste fragede. depinde de mentalitatea fiecaruia.Nu este o regula.Si faza cu, daca iti incepi viata sexuala devreme, te cumintesti, este o mare minciuna, din punct de vedere logic, nu are cum sa fie asa.

| Raiiiisa a răspuns:

Toata lumea spune ca este rau sa iti incepi viata sexuala la 12, 13 ani, ceea ce este adevarat.
Si nu se numeste cumintire, ce se numeste plictiseala, adica la 17 ani alea is satule deja, nu mai au nici un chef de viata si dupa ce le-au incercat toti cine sa le mai vrea.
Se pot cuminti linistit.

| Anca16188 a răspuns:

Nu neaparat..sunt persoane "perverse" care asa raman toata viata, dar si persoane "romantice" care nu le poti schimba. inceperea vietii sexuala la o varsta frageda nu e ceva ok, dar este alegerea fiecaruia, cat de pregatit te simti...in zilele noastre fetele(unele) isi incep viata sexuala pe la 13 14 ani, baietii (unii) asteapta macar pana pe la 16 17.

| Petrust a răspuns:

E un pacat de moarte sa curvesti.

| crash15 a răspuns:

Pi, mi se pare stupid sa te culci cu cineva de la 12 ani, daca la asta te referi. Cred ca de la 16 ani in sus e OK. Iar cei ce fac la varste fragede, iar apoi se opresc, isi dau seamaa ce tampiti au fost.