| TeoIonela a întrebat:

De ce trebuie sa fie parintii atat de cicalitori? Mai ales mamele-bine, nu toate-?

Răspuns Câştigător
| Antrax a răspuns:

Asta e meseria lor.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, ei sunt asa pentru ca isi iubesc copii si le doresc binele si de aceea sunt cicalitori ca nu vor sa patesti nimic rau, vor sa fi un copil model, dar asta nu e posibil, si eu uneori ma enervez si ma satur de atata cicalire, dar totusi e oarecum de inteles mai ales mamele care nu ar suporta ca copii sa pateasca cv rau...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pentru ca iti vrea binele happyDeaia se comporta asa. Orice mama stie ce e mai bine pentru copilul eiwinkingSi eu o contraziceam pe mama inainte, dar acum mi-am dat seama ca ea imi vroia binele si ca avea dreptatebig grin

| Ana-Maria94 a răspuns:

Pai pentru ca vor sa ne invete numai de bine, mai tarziu o sa le multumim.Pariniti stiu ce e cel mai bine pentru noi, dar uneori nu le luom sfaturile in seama si dupa ce facem o greseala care nu mai poate fi reparata le dam dreptate.

| Amrita a răspuns:

Asa credeam si eu inainte.dar.am realizat ca fara ei as fi un nimic, ei sunt cei care ma iubesc cu adevarat si atunci cand prietenii iti intorc spatele ei sunt singurii care te asculta si te ajuta. Daca uneori sunt mai aspri este pentru ca nu vor sa repeti poate aceleasi greseli pe care le-au facut si ei la vremea lor.Viata nu e usoara si mai bine ca parintii tai nu mai stie nimeni! Asculta-i pentru ca asa se vor purta si copii tai cu tine!

| danutza a răspuns:

Pt ca ele ne vor binele noi de obicei le luam sfaturile in nume de rau si nu le apreciem deloc insa mai tarziu o sa le fim recunoscatori pentru atitudinea lor

| cooola a răspuns:

Pt ca nu vorbesti cu iei, nu le spui unde te duci, ce faci... daca ai fii deschisa cu iei, nu ar mai fii cicalitori...

| faranume a răspuns:

Ha bar n-am...laughing dar ai mare dreptate mamele sunt foarte cicalitoarestraight face

| Ruxy a răspuns:

Pentru ca vor ce e mai bine pentru tine?
Pentru ca esti singura care ii face sa zambeasca desi probabil sunt tristi?
Pentru ca te iubesc?

Lista ar putea continua...nu esti singura care se confrunta cu astfel de "probleme". Mai tarziu, cel mai probabil cand vei fi si tu mamica, vei intelege de ce se poarta asa si mai mult ca sigur le vei fi recunoscatoare.
Iubeste-i si respecta-i!

| mariobros a răspuns:

Pentru ca au trecut prin etapele vietii corespunzatoare varstei noastre si incearca sa ne pregateasca, sa ne protejeze, sa ne fereasca de ceea ce ei considera a fi ceva nelalocul lui. Numai ca...cine-i asculta?happy. Si mamele chiar asa trebuie sa si fie, mai ales in timpurile actuale.

| Moneyandfame a răspuns:

Pentru ca trebuie. O sa le multumesti peste ceva timp cand nu vei ajunge o drogata sau sa te vinzi pe bani.

| byenkutzyk a răspuns:

Pai daca parintii nu o sa te tina din scurt? Daca nu parintii te educa? Daca nu parintii au grija de tine? Daca nu parintii iti vor binele? Daca nu parintii te iubesc cel mai mult pe lumea asta? Atunci cine? Parintii nu sunt cicalitoriwinkingEi vor sa faca in asa fel incat sa ne faca si noua pe plac, sa ne fie si noua bine... dar sa nu ii dezamagimhee hee

| I'm just me a răspuns:

Si pe mine ma streseaza mama, mai ales cand vine la mine si imi spune ca stau mult pepc sau k stau toata ziua plecat de acasa, dar i spun ca e stresanta si sa ma lase in pacebig grin.