| Miscelaneea a întrebat:

Voi cand faceti ceva gresit, cum incercati sa scapati de gura parintilor?laughing

P.S: Parintii mei sunt foarte cicalitori, si imi tin predici de o ora dintr-un aproape nimiclaughing

Răspuns Câştigător
| HomeAlone2223 a răspuns:

Poate că chiar au dreptate şi e justificat comportamentul lor ori dacă nu, trebuie să-i laşi să vorbească până se plictisesc iar după ce le trec nervii le explici treaba ce şi cum.

5 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Eu îi las să vorbească mult și bine. Ori plec, ori stau și ascult. Oricum eu hotărăsc dacă a fost bine ce am făcut sau nu și dacă mai repet sau nu.
O zi plăcută!

| JamilaGizeh a răspuns:

Din moment ce constientizezi faptul ca 'ai gresit' ar trebui sa te intereseze cum sa indrepti greseala si sa inveti ceva din respectiva situatie, nu cum sa scapi de gura parintilor. De gura parintilor nu o sa scapi niciodata, pentru ca pana la urma asta e unul din rolurile lor, acela de a te corecta atunci cand gresesti si de-ati arata ce e bine si ce e rau.

| HomeAlone2223 a răspuns:

Şi eventual un "îmi cer scuze" îi va îmbuna: )

| SuntSpeşăl a răspuns:

Păi în primul rând îţi ceri scuze, şi le spui că nu o s-o mai faci altă dată. Eventual să încerci să iei şi câteva note bune.

| AndreeaDiana231 a răspuns:

Pai... mie mi se intampla des! Nu mersi prea lasa sa ies cu prietenele si daca e sa plec undeva, trebuie sa mi spuna : sa ai grija pe unde mergi, pe unde traversezi, ce faci, sa nu faci prostii! Etc. stiu cum e... dar vor doar sa fie cat se poate de buni cu noi... ne iubesc mult...
P. S, concluzia: eu cand fac ceva gresit imi cer scuze si apoi ii las sa bombone ( macar stiu ca mi am cerut scuze)!