| beatrice2 a întrebat:

De ce trebuie sa invetam fizica? sau mai bine zis de ce e bine si de folos sa invatam fizica?( e pentru un proiect) dau fundita;

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Pai fizica este foarte importanta in domeniile tehnice. Apropo Ingineria este o particularizare a fizicii. Daca nu ar fi importanta fizica atunci nu ar fi folosita in practica. Dar fizica este "teoria" practicii. Ea te ajuta sa calculezi o anumita forta necesara deplasarii unui corp sau ce rezistenta va opune corpul respectiv. Si multe alte chestii. Oricum desi este grea este foarte interesanta.

2 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Tema/ proiect tot aia e. Inveti ca saaa nu te.curentezi.

| Valentina_Silvia_1998 a răspuns:

"..imensul ocean al adevarului se afla nedescoperit..." Isaac Newton