| cosmy_7533 a întrebat:

De ce trebuie sa mergem la scoala?

Răspuns Câştigător
| Dragooos223 a răspuns:

De ciuda sad

15 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Ca să nu trăiești degeaba, să nu te diferențiezi cu nimic de un câine de pe stradă. Să ai habar pe ce lume pășești.

Baftă

| AnneMarri a răspuns:

Ca să nu murim proşti.

| Graphee a răspuns:

Buna cosmy.
Noi trebuie sa mergem la scoala ca sa ajungem cineva. Pentru a invata, adica sa avem cunostinte despre diferite lucruri. Pentru a ne crea un viitor luminos...

P.S.: Nu mergi pentru parinti la scoala sau pentru vecini etc...
Mergi pentru tine.

O zi buna...

| No a răspuns:

Doar pentru friends :X In rest habar n-am dc merg la scoala.laughing Ca sa ma sece profii cu lectiile lor oh go on

| EuEduard a răspuns:

Trebuie sa mergem la scoala pentr a avea un viitor in viata si pentru a nu trai de e spatele altora. In ziua de astazi fara scoala nu te poti angaja niciunde
Please funda

| măcheamăăăî a răspuns:

De lemn, evident.

| Shuka a răspuns:

-->trebuie sa mergem la scoala pentru a invata si a ne forma un viitor frumos si ca sa nu stam acasa. (raspunsul orcarui parinte)
-->parerea mea este ca unii merg la scoala degeaba laughing

| MaditsSaaa a răspuns:

Pai.nici mie nu-mi face asa mare placere sa ma trezesc devreme,sa merg la scoala etc.
Dar nici sa stau acasa degeaba si sa n-am niciun viitor nu mi-ar placea, asa ca mai bine prefer sa ma chinui putin acum ca sa fiu fericita mai tarziu, decat invers
Plus ca la scoala reusesti sa legi prietenii frumoase care raman pe toata viata!
Priveste si partea buna a lucrurilor!
XOXO

| agresor024056 a răspuns:

Sa ajungi cineva in viata.Ca sa nu ajungi un muncitor, gunoier.

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Ca sa nu-ti traiesti viata in copac happy

| cristinacrissss a răspuns:

Cosmiy sa stii ca scoala nu e obligatorie. nu te obliga nimeni sa te duci la scoala. Dar fara scoala o sa ajungi un nimic in viata, o sa fi un ratat, toti o sa rada de tine, nu o sa ai un serviciu bun. In concluzie o sa mori de foame. nu o sa se uite nimeni la unul care nu stie sa scrie, sa citeasca, sa numere etc. Nu mergi pentru nimeni la scola. mergi pentru TINE. O sa ajungi mare si nu o sa ai nimic, o sa ii vezi pe cei care au invatat mai superiori ca tine si o sa zici:"Doamne de ce nu am invatat la timpul potrivit?"

| b3bitsa a răspuns:

Ca sa nu ne plictisim si s facem caterinca de profiwinking de aia ma duc eutongue

Răspuns utilizator avertizat
| Dragooos223 a răspuns:

Noi trebuie sa mergem la scoala pentru ca ne obliga : parinti, profesori sau altcineva straight face

| Cristiano_9635 a răspuns:

Ai Carte, Ai Partelaughing)) In Fine eu nu m-am luat dupa vorba asta laughing) si nu mi-a placut scoala big grin Funda?:*