| IsAbElLaSwEeT a întrebat:

De ce unii oameni spun ca daca esti sarac nu poti ajunge cineva in viata? E adevarat? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| CreativeGirl a răspuns:

Nu e adevarat. Oricum n-ai fi, daca te stradui mult - vei avea tot ce vrei.Munca si dorinta sunt principale.

6 răspunsuri:
| NobleHeart a răspuns:

Poti ajunge orice daca ai ambitie si credinta, nu conteaza cat de sarac esti.

| Ichnat a răspuns:

Trebuie sa visezi, sa muncesti si vei ajunge ce vrei tu oricum esti tu tongue

| Predator30 a răspuns:

Eu zic ca nu ii adevarat ..desi nu e cazul meu, dar dupa parerea mea consider ca daca esti sarac aprecezi mai mult ceea ce ai de zi cu zi pe cand, cand esti bogat nu iti pasa de nimic doar iti doresti din ce in ce mai mult ..deci un sarac poate ajunge oricand mare doar prin vointa si prin munca(nu ma refer la cei care sunt...cei car nu isi doresc sa faca ceva in viata sper ca sti la cine ma refer)sper sa te ajute ce ti-am zis si sa ai si tu o opinie poate ma susti poate nu depinde..Fiecare are dreptul la o parere!

| Zuzazozo a răspuns:

Nu e adevarat, dar este mai greu sa devi cineva daca esti sarac.

| SecretLady91523 a răspuns:

E o prostie conceputa de lenesi pentru a avea o scuza pentru ca habar nu au ce sa faca cu viata lor. Ajungi cineva pe proprile forte.

| diiiiiana4cka a răspuns:

Sunt de parerea ca,cel care e sarac de mic,permanent va lupta prin propriile forte, de oarece stie ca nu are cine il ajuta cu bani, si nu are cine il ridica! Pe cind cei care sunt nascuti in familii de bogatasi, ei mereu se asteapta la ceea ca parintii ii vor intretine toata viata, ca ii va scoate din orice incurcatura! Asca ca..eu cred ca un om sarac daca depune mult efort poate ajunge mai presus decit cel bogat!