| bluesky a întrebat:

Oamenii beti si copii spun adevarul! Credeti ca esti adevarat?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Uneori si oamenii care nu sunt beti spun adevarul. Poate nu ai intalnit o astfel de persoana pana acum. Dar exista. Exista oameni care spun adevarul fiind beti la fel de bine ca atunci cand nu sunt. Sau poate unii cand sunt beti ascund mai multe si mint mai des. Stii ca de obicei omul beat e mai prudent. Asta daca nu ajunge sa nu mai stie de el. Copii sunt de obicei mai directi. Dar asta nu inseamna neaparat adevarul. Copii nu au foarte multe cunostinte ca noi. Ei spun un adevar al lor care poate sa nu coincida mereu cu realiatea.

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cred ca oamenii beti spun adevarul, si cei pe moarte dar copiii in niciun caz...

| User a răspuns:

Vorba era "In vino veritas", nu "In Disney Channel veritas".

| Catalion a răspuns:

Eu cand aveam 5 ani, o fata din zona mea si-a intrebat prietenele daca e grasa in hainele pe care le purta, iar eu pentru ca am fost de fata, am spus: Normal ca esti grasa si nu e de la haine.

Răspuns utilizator avertizat
| Moni. a răspuns:

Oamenii beti cred ca spun adevarul.pentru ca ei numai gandesc cand vorbesclaughing.Copii...acum sunt fel si fel de copii. ce vad acasa asta fac si ei.