| Puka_4498 a întrebat:

De ce viata e asa de complicatathinking

7 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Daca nu ar fi complicata n-ar avea farmec. happy

| RoXyRaLu a răspuns:

E complicata fiindca tot ce simtim noi in inima este datorat celorlalti oameni.Toate sentimentele! Cele de rau ne fac sa ne punem intrebarea aceasta si niciodata nu putem raspunde singuri. Cele bune ne fac fericiti,de exemplu cand reusim sa facem ceva ce nu am mai putut niciodata, prin sarguinta suntem fericiti, sau cand cineva ne da afara din grup ne simtim singuri ci ne punem intrebarea aceasta.

| deea89 a răspuns:

Pentru ca... daca era sa fie asa cum vrem noi de usoara, fara probleme, fara griji, sa fie roza, cum vine vorba...pentru ce am mai trai? ce am invata? ne-am fi nascut, am fi trait bine, am fi murit bine si gata! asa cand ai greutati te mai trezesti la realitate, te zbati pentru ce vrei, simti ca traiesti nu treci prin viata asa usor.cel putin eu asa cred!

| LoveIsForFree a răspuns:

Heeei.
Asta ma intreb si eu mai ales cand sunt suparata.Pnetru ca oameni ne fac sa ne simitim asasad. Toti prosti.crying.Dca n'ar fi ei:.E o intrebare inposibil de raspunshappysad.

| PsychSţev a răspuns:

Dacă viaţa ar fi cum am vrea noi, atunci nu ar mai fi nimic frumos la ea.
Nimic nu e complicat, totul are o soluţie. happy

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Pai, imagineaza-ti cum ar fi viata daca nu ar fi complicata, sa presupunem ca nu ar exista complicatii in viata, nu ar exista suferinta, durere, suparare, etc. cum tii se pare? am mai fii oameni sau am fii ca niste roboti? toate astea trebuie sa fie pentru ca e omeneste sa suferi sa fii fericit sa plangi sa razi etc. ceau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum ti-o faci.
E mai usor sa mori decat sa traiesti.
Te-ai gandit vreodata...noi de ce ne mai nastem? Ca si asa murim! Si urmasii nostri la fel!
Dar Dumnezeu ne-a facut cu un scop.Stii ca Adam si Eva erau sortiti sa traiasca vesnic(si usor), dar...
Hmm...da click aici:
http://creativemonkeyz.com/la-cafea/wouldnt-life-be-perfect-if/
:*