| apocalipsa25 a întrebat:

De ce viata e atit de complicata? sad

Răspuns Câştigător
| SimionAlexandru a răspuns:

Http://vimeo.com/27678730
Urmareste cu atentie acest documentar. Te va ajuta enorm de mult sa intelegi, de ce crezi TU, ca viata este atat de complicata. Acorda-ti o a doua sansa :-) Meriti

12 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu pentru toti.Pentru unii(foarte putini)de altfel este foarte usoara si frumoasa.

| MasterOfDisaster a răspuns:

In primul rand, noi singuri ne-o complicam. Si apoi, daca ar fi simpla ar fi plictisitoare.
Cred ca fiecare privim viata in mod diferit. Fiecare are asteptari diferite de la viata. Unii viseaza cluburi, discoteci, distractie. Unii viseaza o viata palpitanta, plina de aventura, cu sporturi extreme. Unii vor doar o familie, o casa, o viata linistita. La fel e si cu ideea despre viata, unii o vad ca pe un sistem complex, unii doar intervalul de timp in care trebuie sa te distrezi, sa bei, sa mananci, sa iti faci prieteni. Unii o vad ca pe un labirint imposibil de deslusit.

Oricum, fiecare avem momente in care intram intr-o incurcatura, sau avem de a face cu situatii dubioase si suntem descurajati, si iti vine sa spui ''la dracu cu toate astea!'', la fel cum sunt si clipe frumoase in care nimic nu pare imposibil si totul pare frumos.

Cred ca tu esti acum intr-o faza din aceea nasoala, dar nu-ti fa griji, ca trece happy.

O seara frumoasa!

| anss23 a răspuns:

E complicata daca ti-o complici tu, si daca o privesti mereu din perspectiva unei victime.Peste tot vad oameni plangandu-se de viata asta grea, oamenii "rai" sau mai stiu eu ce...ce-ar fi sa nu mai suferim atata si sa ne gandim si la partile bune ale vietii? Timpul petrecut cu familia, ocazia de a invata ceva nou in fiecare zi, posibilitatea de a da cuiva o mana de ajutor cand e posibil. Poate chiar trecand prin situatii grele si invatand sa ne descurcam cu toate complicatiile vietii devenim mai puternici si mai intelepti pe termen lung.

| Konata a răspuns:

Pentru ca asa e viata happy.

| AndreeaE a răspuns:

Pentru ca noi o compicam. Toata viata am tinut asta[ este complicat sa faci aia, sa faci aia] daca este vorba despre o relatie atunci nu a fost sa fie dar cand este vorba de lucruri majjore nu este complicat noi facem sa para asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă aşa o consideri tu. Viaţa nu-i nici simplă, nici complicată. E aşa cum vrei tu să fie.

| JustMe6378962 a răspuns:

Si eu imi pun intrebarea asta de multe ori...Dar dupa aceea imi amintesc de lucrurile importante si care ma fac fericita: Familia, prietenii si Idi(nu intreba, trimite mesaj pe privat daca chiar vrei sa afli). Oricum, dupa toate astea, iau o gura mare de aer si astept sa imi treaca. Multa bafta! Si nu te mai gandi asa, incearca sa fii optimista! Te pup:*!

| Uza a răspuns:

Offff! Viata ar fi atat de simpla, doar ca noi, fiecare care dintre noi o complicam si din cauza asta am ajuns sa ni se para complicata.

| printisorul23 a răspuns:

Viata tu tio faci cum vrei daca stai suparat e urata daca te distrezi si tio faci frumoasa este frumoasa, cand m-am despartit de prietena mea am zis ca nici nu mai are rost sa traiesc...dar apoi am inceput sa ies la discoteca si peste tot si usor usor am invatat sa ma distrez cum nu o mai face nimeni dar unele perioade sunt mai grele... funda?batting eyelashes

| NitrowsDwt a răspuns:

De ce viaţa lui Forever Alone nu e deloc complicată?

| anadlk a răspuns:

Atat *

| Rosssa a răspuns:

Viata nu e complicata, noi o complicam happy