| AdrianaB1 a întrebat:

De ce viata este atat de scurta, iar oamenii atat de rai?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca asa sunt. Din cauza goanei dupa bani asa stau lucrurile. Dar asa a fost mereu, chiar si cand nu erau bani, cand lumea alearga dupa putere si uita de anumite lucruri. Dar asta nu este un lucru rau. Cum am mai spus, lucrurile se intampla asa cum trebuie sa se intample. Daca acum 1000 de ani, omul ala nu il lovea pe celalalt si ala nu se apuca sa faca altceva, posibil acum ca tu nu mai existai sau jumatate din populatie. Asa este timpul, nu putem intelege asta asa usor. Sau nu totiwinking

| Andreeush a răspuns:

Pentru că așa sunt unii din păcate.

| Endoryus a răspuns:

Nu e scurta. Daca acum e scurta cand media de viata e peste 60, ce sa mai zic cand era doar 32.
E mult mai usor si simplu sa fii rau decat bun. Si oamenilor clar le place usorul. Mai ales in secolul asta aiurit.

| Clytia a răspuns:

Depinde din ce perspectivă vezi lucrurile. Eu zic că e nevoie de mult mai multă empatie în ziua de azi.
Acum, binele și răul țin de etică.

| Pelo09 a răspuns:

Conform Bibliei așa sunt oamenii din cauza ca Satan!

| Johny888 a răspuns:

Treaba cu timpul tine de cat de mult iti place sau nu ceea ce faci. Daca nu te distrezi deloc poate sa fie viata si cu 1 milion de ani mai lunga ca e degeaba. Daca nu ai un scop in viata care sa-ti aduca satusfactie la fel degeaba. Abia cand ajungi sa ai o gandire matura si sa intelegi ca asa stau lucrurile si nimeni si nimic nu le poate schimba, abia atunci vei intelege ca nu e chiar asa scurta.Cum e scurta cand tu spui: mama cat mai e pana trece ora asta sa ies de la scoala sau de la munca!"Si e doar o ora.Viata are 60-70-90 de ANI.DECI,PANA LA URMA MAI E SCURTA? Si oamenii sunt rai ca asa aleg ei.Fiecare in functie de cat il duce capul.