| patry12 a întrebat:

De ce viata fara rivali, dusmani nu exista?

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Exista ca idee de ideal. Din pacate e prea greu de pus in aplicare. Fiecare isi vede propriile interese. Prea putini ajuta fara un interes anume.

| Arthur a răspuns:

Pentru că viaţa e o competiţie şi e normal să existe rivali. Duşmanii apar inevitabil ca o manifestare a răului din noi. Dar pentru a îndulci discuţia, oltenii au o vorbă : cine nu are duşmani, nu are valoare. Şi sunt total de acord cu acest lucru. rolling on the floor

| ● Ďعw a răspuns:

Pentru ca romani sunt invidiosi intre eihappy