| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti face in viata cand exista doar dusmani peste tot unde treci si se lupta cu tine?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nicolae Guta, tu esti?

Pai poti sa nu ii mai consideri dusmani, sunt doar oameni. Tu esti singura persoana care ar trebui sa conteze pentru tine. Nu considera luptele ca atare.

Care este problema? Te deranjeaza cineva? ^_^

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Din cauza asta nici nu mai ascult manele, descrie perfect problemele.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Bucura-te ca nu ești ca ei.

| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Sa ma bcuur ca n-am eu viata mea ca o au altii de pe urmele care le-am facut eu? Sa am bucur ca cineva a facut haos contra mea si a castigat viata mea are totu in viata si eu stau aici sa ma gandesc ce rezerva am ramas eu ca s-au mariatt toate si a preferat sa fie cu ele decat sa traiasca cu mine, a la batranete sa ma bucur ca ele sunt maritate si eu cunsoc doar personaju care le-a ales pe ele sa fie haos cu ele langa mine. Sa ma bucur ca s-au maritat a ramas pentru mine?
As vrea in momentul asta ca cineva sa ma asigure ca nu ma vor mai deranja respectivii. Dar stiu am de ales singura toata viata cine sta cu mine ca am ramas rezerva astora care au ales sa faca asa.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru anonim_4396):

Citește Biblia si vei constata ca merita sa fii mandra de tine. Ceea ce vezi tu la dușmănii tai nu este realitatea. Daca ai cunoaște-o nu i-ai invidia, ci i-ai compătimi. Si eu sunt singura si ma bucur. Si crede-ma este singurul mod in care o persoana este cu adevărat libera.

| MPersephone a răspuns:

Aha, si cati dusmani ai reusit sa iti faci tu, copilas?

| Cristian84 a răspuns:

Sti proverbul ursul merge caini latra nu baga de seama tot

| Mipasususuyamyamyam a răspuns:

Nu au cum sa existe doar dusmani.