| Adelinesmile a întrebat:

De ceva timp timp imi place de un baiat. Suntenm prieteni, dar nu cine stie ce. Adica vorbim, mai stam uneori afara daca ne intalnim, dar cam atat. In ultimele zile am inceput sa bat apropouri nu prea evidente, dar totusi sa isi dea seama. I-am si cerut idu` si numarul, ieri l`am sunat si am vorbit. Au fost mai multe... Si totusi, azi am fost la o prietena in clasa la el [ eu sunt 8b si el 8c ] si vine un coleg de`al lui, Stef, la mine si ma intreaba " Ai venit sa il vezi pe Alex? ". Am rosit probabil pentru ca asa il cheama pe acel baiat, dar mai sunt inca doi colegi de`ai lui cu acelasi nume. Am facut pe proasta, gen " care din ei? " si nu mi-a raspuns. Doar zambea larg, aproape razand. Prietena aceea a mea mi-a spus ca nu se refera la o persoana, ci la... altceva. Asa ii spun ei. Mai apoi am vorbit cu o alta fata din clasa la ei si mi-a spus ca nu a mai auzit de faza aceasta cu " Alex ". Tin sa mentionez ca Alex si Stef sunt buni prieteni, iar Alex era acolo cand m`a intrebat Stef. Se uita la mine normal. Nu radea, nu nimic.
Acuma am o intrebare. Voi ce credeti ca ar trebui sa inteleg din intrebarea asta? Plus ca nu mai vreau sa ii arata ca imi place de el dupa asta.

2 răspunsuri:
| Adelinesmile explică:

Nu e genul ala de baiat. E foarte ok el. Incearca sa para dur dar e foarte sensibil. Stiu 100% sigur.

| Biancaaaa_9050 a răspuns:

Nu bate app, pentru ca el o sa si`o ia in cap pentru ca vede ca il placii si ati vrea sa fiti impreuna!winking lasaa totu sa decurg in timp de la sine. nu grabiiiiiiii lucrurile. asa o sa fie oki si poate pana la urma o sa fiti impreuna