| lory92 a întrebat:

De ceva vreme incerc sa'mi pun ordine in ganduri.Nu stiu ce facultate sa aleg si asta din cauza faptului ca intotdeauna m-am axat pe toate, si nu doar pe o anumita parte. Oscilez intre Psihologie(deoarece sunt un bun ascultator, ador psihicul uman, cred ca dau sfaturi bune...si alte motive)REI(pentru ca as putea imbina umanul cu realul)Si Limbi straine(deoarece iubesc tot ce tine de nou si de cultura altor popoare). Ma mai gandeam la Limbi moderne aplicate(dar nu prea stiu cu ce se mananca)si Academia militara in limbi straine. Sper sa ma puteti ajuta cu informatii despre facultatile de mai sus, si cum pot face sa aleg ce este mai bine pentru mine? Mentionez ca sunt la profil real.

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Daca te duci la academia militara te rupe cu exercitiitle fizice nu doar cu studiile, la Psihologie e cam expirat sunt multi psihologi si nu prea faci mani din asta finca e concurenta foarte multa, REI si Limbi Stranie sunt foarte bune, mai ales limbi straine finca poti esi multe de acolo... Dei ori REI ori Limbi Straine (eu as opta la Limbi Straine, parerea mea finca poti sa pleci la munca in strainatate nu ca sa speli pe jos ci sa fi translator, profesor si mai multe). Acum alege tu, eu te-am ajutat cu ceva sfaturi. Funda daca vrei... Plzz

2 răspunsuri:
| lory92 explică:

Multumesc bgdbig grin

| reanu a răspuns:

Un sfat nu lasa pe altul sa aleaga pentru tine. cauta pe google tot ce vrei despre facultatile ce te intereseaza. si decide sing ce vrei