| BeYourSelf7 a întrebat:

De curand am descoperit ca sunt pasionat de arte, constructii. Imi place sa construiesc tot felul de lucruri din diferite materialehappy imi puteti da niste exemple de ce as putea face? Din carton, lemn, hartie. oricehappy si niste tutoriale daca se poate.happy multumesc

6 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Imi place preocuparea ta; utila si cred ca destul de relaxanta totodata.Imi mai place ideea de reciclare:
http://www.youtube.com/watch?v=FnN3dXRy88A
http://www.youtube.com/watch?v=xtm5JbwvJ0c
http://www.youtube.com/watch?v=F92ZKVpYsEk

| BeYourSelf7 explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc. Am doar 15 ani dar stau la tara si asta e un mare avantaj pentru minehappy tinand cont ca am tot felul de scule..de la ciocan, la polizor, la menghina s.a.m.d.
Vreau ceva care sa ma puna in miscare in acelasi timp, mereu pe timp de primavara-vara simt ca nu am stare. aveam de gand sa ma apuc de un fel de kart.dar fara motor. ceva pe roti din lemnhappy..nu vreau sa stau sa fac flori din plastic sau chestii asemanatoare. Ceva care ori sa ma pot distra facand cu toate ca nu-mi va folosii si va sta degeaba..sau va fi facut doar pentru moment, sau ceva care sa imi iese bine..tot odata sa il si folosesc sau sa fie ca ornament cel putin.
ex. o casuta din lemn, un vapor..sau altceva:d stiu ca va fi greu dar am fost crescut dupa sloganul "numai ce nu vrei, nu poti", deci pentru mine cerul nu e limita. evident voi avea nevoie de un tutorial destul de explicit.dar cat timp ai vointa, poti muta muntii

| Mihaela1964 a răspuns (pentru BeYourSelf7):

Bine spus, matur raspuns.Cred ca ceea ce vrei sa construiesti depinde si de materialele e care dispui; timp, scule si indemanare am inteles ca ai.Multe tutoriale despre tot felul de constructii am vazut ca sunt postate in limba engleza, preponderent.Casuta din lemn e o idee excelenta, cartul fara motor nu-mi dau seama cum ar fi. Daca gasesc ceva mai explicit o sa-ti trimit link.Numai bine.happy

| BeYourSelf7 explică (pentru Mihaela1964):

Blog.kartbuilding.net/wp-content/uploads/2010/01/wooden-pedal-kart.jpg ceva asemanator. doar ca nu-mi dau seama cum a pornit cand l-a facut..care este scheletul lucrarii.

| allemyl a răspuns:

Daca ai, uitate la emisiunea Art Atack, pe Disney Channel in fiecare zi la ora 13:00.Da,este un program pentru copii, dar emisiunea asta chiar imi place si mie, sau caut-o pe youtube.

| BeYourSelf7 explică (pentru allemyl):

Ce cer eu, ce raspunzi tu.